На Кіровоградщині перевіряють стан справ у сфері цивільного захисту та техногенної і пожежної безпеки

Відсьогодні в області розпочалася комплексна перевірка виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, яка триватиме до 15 квітня.

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко провів організаційну нараду з питань здійснення перевірки, під час якої було окреслено основні завдання та напрямки роботи. У нараді взяв участь перший заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький, який очолює відповідну комісію, голова облради Олександр Чорноіваненко, заступники голови ОДА і керівники відповідних структурних підрозділів, представники управління ДСНС в області, а також члени комісії та очільники територій, що підлягають перевірці. У режимі “онлайн” нараду слухали керівники усіх райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення та голови об’єднаних територіальних громад.

Сергій Кузьменко підкреслив, що перевірка у сфері цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки на Кіровоградщині є дуже актуальною, зважаючи на надзвичайну подію, яка трапилася нещодавно в обласному центрі – вибухи газової цистерни. “Ймовірною причиною вибухів фахівці вважають нехтування правилами експлуатації обладнання, – наголосив голова облдержадміністрації. – Позиція держави щодо ведення бізнесу полягає у відсутності будь-якого тиску. Зважаючи на це, підприємці, на жаль, часто нехтують дотриманням законодавства і правилами техніки безпеки, але життя людей є найголовнішим”. Керівник ОДА закликав колег максимально сприяти роботі комісії з перевірки на території області: “Це надзвичайно важлива робота і стосується кожного жителя Кіровоградщини. Від того, як ми відпрацюємо відповідні заходи, у майбутньому залежатиме безпека людей, які проживають на території області”.

Голова комісії Олег Мельчуцький зазначив, що основна мета перевірки полягає в оцінці реального стану справ у сфері цивільного захисту Кіровоградщини та в наданні відповідної методичної допомоги. Окрім перевірки документації, буде відпрацьовано і практичну складову за відповідними ввідними.

Протягом тижня комісія працюватиме в управлінні з питань цивільного захисту ОДА, у міськвиконкомі Кропивницького, у міськвиконкомах та райдержадміністраціях Світловодського і Маловисківського районів, в Олександрівській РДА та в Головному управлінні ДСНС України в області. Результати комплексної перевірки буде узагальнено і обговорено 15 квітня на підсумковій нараді в облдержадміністрації.

Кількість переглядів: 30