Нарада з сільгоспвиробниками району

17 серпня голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв провів нараду з сільгоспвиробниками району.

Про стан підготовки господарств районудо проведення посіву озимих культур під урожай 2013 року доповів заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Василь Гретченко.Він зазначив, що під урожай на наступний рік господарства всіх форм власності планують посіяти озимі культури на зерно на площі 15250 гектарів, в тому числі озимої пшениці – 11700 гектарів, озимого жита – 50 гектарів, озимого ячменю – 3500 гектарів. А ще — озимого ріпаку 2210 гектарів.

Нині під озимину підготовлені всі площі. Він наголосив, що значну частину озимого клину — 8000 гектарів — засіють по парах, решту — 9460 гектарів —  по зернобобових та стернових попередниках.

Щоб засіяти ці площі озимих культур потрібно 2684 тонни посівного матеріалу. 2147 тонн – 80 відсотків уже перевірено в Державній насіннєвій інспекції і визнано його кондиційним, решту — в господарствах доочищають  і також відправлять на перевірку. В. Гретченко відзначив, що для сівби озимини  сільгоспвиробники запаслися мінеральними добривами, протруйниками і пальним. Достатньо мають для сівби озимини техніки й інвентаря. Вся вона до проведення посівних робіт підготовлена. Нині завершується її комплектування та технологічна наладка.

Господарства району розпочали сівбу озимого ріпаку. Станом на 17 серпня посіяно 1000 га ріпаку.

Розповів Василь Гретченко і про участь сільськогосподарських товаровиробників в проекті „Купуй Кіровоградське” та ярмаркових заходах.

Заступник голови райдержадміністрації Ольга Борота зупинилася на організації роботи по укладанню договорів регіонального контракту.

Інформацію про заходи з попередження нещасних випадків на виробництві довів до присутніх завідуючий сектором технічної політики управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Дробот.

Начальник Олександрівського відділення Знам‘янської ОДПІ  Андрій Лапа роз‘яснив основні напрямки роботи Державної податкової служби, налагодження партнерських відносин з платниками податків, перехід від фіскального органу до сервісної служби.

Про особливості посіву озимих культур в умовах 2012 року розповіли науковці з Кіровограда. Зокрема, наголосили, на сівозмінах і на оптимальних строках сівби, що в останні роки змістилися на два тижні —с тали пізнішими.

Представники „Агрохімкомплекс” охарактеризували сортові новинки та новинки біологічного захисту рослин.

Завершилась нарада підписанням договорів  регіонального контракту.

Кількість переглядів: 59