Нарада за участі голів сільських та селищних рад з питання щодо їх участі у інвестиційних проектах

Голова районної державної адміністрації Сергій Шпирка 10 вересня, провів нараду з головами сільських та селищних рад з питання щодо їх участі у інвестиційних проектах. Участь в нараді взяли голова районної ради Микола Марфула, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Кириченко, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Шията та представник Українського фонду соціальних інвестицій по Кіровоградській області Володимир Крищук.

Олександрівський район перший розпочав та довгий час брав участь у роботі Міжнародного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. На даний час з’явилася можливість співпрацювати з Фондом соціальних інвестицій, утвореним ЄС. У рамках цієї співпраці на умовах співфінансування, де більша частка коштів належить Фонду, модернізується інфраструктура сіл та невеликих міст.

Виступаючи перед присутніми, представник Українського фонду соціальних інвестицій по Кіровоградській області Володимир Крищук зазначив, що у зв’язку із неможливістю подальшої роботи фонду на об’єктах в АР Крим та різницею в конвертації валют, створився так званий залишок коштів розміром в 45 млн. грн. , ці кошти будуть розподілені між трьома областями – Вінницькою, Львівською та Кіровоградською. Пріоритет буде віддаватись саме нашій області, оскільки інші регіони постійно і активно співпрацюють з різними інвестиційними фондами. Тому зараз, випала можливість запропонувати свій мікропроект іншим територіям, а саме громадам Олександрівського району.

Для того щоб взяти участь у співфінансування, населений пункт (село або місто до 50 тисяч населення) має провести збори громади, на якому повинні бути присутні не менш як 20% мешканців та визначити об’єкт для подальшої роботи, ним може стати будь-який об’єкт соціальної сфери. Сума грантів складає від 500,0 тис.грн. до 2,0 млн.грн, внесок територіальної громади має складати 20 відсотків від загальної суми гранту. Наступним кроком є подача кошторису та проекту до фонду і в разі відповідності всіх позицій та наявності 20% фінансування, проект буде втілено у життя.

– Нам необхідно вивчити це питання та співпрацювати із подібними фондами, адже це можливість розвивати соціальну сферу в районі в сьогоднішніх умовах. Саме тому, кожен сільський та селищний голова має детально проаналізувати можливі об’єкти для модернізації та запропонувати їх на розгляд громади, – наголосив Сергій Шпирка.

Крім того на нараді розглянуті питання підготовки закладів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років та про підготовку до проведення виборів Народних депутатів до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня 2014 року.

Кількість переглядів: 68