Народний депутат в Івангороді та Бірках

27 квітня з черговим робочим візитом в районі побував народний депутат від Партії регіонів Олександр Єдін. Цього разу він зустрічався з селянами Івангорода та Бірок. У поїздці народного депутата супроводжував керівник апарату районної державної адміністрації Володимир Чобану.

На початку зустрічей Олександр Єдін детально охарактеризував соціально-економічний розвиток держави, наголосивши на проблемах та шляхах їх вирішення. 

Народний депутат відповів на численні запитання івангородців та бірчан.

В обох селах жителів цікавили причини низьких закупівельних цін на молоко, державні дотації на молоко, утримання худоби та стаж, що зараховувався б, як пенсійний, при догляді власних корів. Олександр Єдін сказав, що уряд працює над цим важливим питанням і планує: селянам, які тримають до семи корів виплачувати, щорічно по 1000 гривень на кожну.

В обох селах порушувалися питання  занадто високих цін на проектну документацію на освітлення сіл в нічний час, якості сільських доріг, медичного обслуговування.

Щодо покращення фінансування освітянської галузі запитували директори Івангородської та Бірківської шкіл Олександр Зінченко та Микола Фощій.  Бірчанам у школі, побудованій у 1972 році, потрібно замінити старі вікна на енергозберігаючі, а також опалення і дах. І це в законодавстві буде передбачено окремим рядком, зазначив депутат.

Обурювало мешканців обох сіл використання газу пільговиками, які, щоб використати  пільговий газ, відчиняють зимою двері і кватирки.

— Якщо не використають цього газу, то пільг їм не дадуть, — зауважують селяни.

Депутат не підтримує марнотратство і питання планує вирішити на рівні держави, щоб підтримати економію дорогого російського газу пільговиками.

В івангородців болючі питання — відсутність церкви і автобусного сполучення через село. До цього депутат також не залишився байдужим.

у Бірках селяни обурювалися актами вандалізму. На братській могилі, де поховані  воїни Великої Вітчизняної, з пам‘ятника, обтягнутого міддю, вандали зняли метал і практично його розрушили.

— Дозвіл на реконструкцію його є, коштів — немає, — зазначив Бірківський сільський голова Олександр Поліщук.

Бірчани, зокрема Олександр Семенов, посилаючись на державну програму „Питна вода”, запропонував розчистити річку Тясмин, яка впадає в Дніпро.  А Михайло Сергієнко просив від усіх селян звернутися до власника недобудованого, нині вже аварійного, будинку (гідрогеологія, Київ), щоб той дав згоду, аби уникнути нещасних випадків, на його ліквідацію.

Всіма жваво обговорювалася пенсійна реформа, надання одноразової допомоги при народженні дитини,  а також моральні якості та виховання підростаючого покоління, особливо в неблагополучних сім‘ях.

Усі питання та пропозиції селян уважно опрацьовуватимуться, наголосив депутат. Одні питання вирішуватимуться на основі законодавства, інші — разом з місцевою владою.

Микола Фощій провів екскурс для народного обранця по рідній школі.   

Кількість переглядів: 51