Небесній Сотні шана й молитви

Минає п’ять років  з часу загибелі Героїв “Небесної сотні”.

Світла небесна пам’ять кожному, чиє життя обірвалося в серці української столиці, всім тим, хто не дожив кілька днів до весни. Батьківщина втратила своїх синів – це великий біль для кожного, хто є українцем.

Сьогодні Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Події останніх місяців 2013 і початку 2014 року перетворилися на справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу.

Для школярів   Єлизаветградківської філії “Михайлівського комунального закладу” НВО пройшов вечір – спомин  “Небесній Сотні  шана й молитви”.

Затамувавши подих, школярі дивилися відеофільм-реквієм “Небесна Сотня у вирій полетіла…”, переглянули зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, прослухали неофіційний жалобний гімн “Гей, плине кача…”

Із цікавістю учні прослухали огляд книжкової виставки “Герої не вмирають” та виявили бажання взяти книги, представлені на ній, додому.

Під час заходу кожен з присутніх не залишився байдужим, на їх очах блищали сльози.

В день пам’яті Небесної сотні Підлісненська книгозбірня запросила своїх читачів до перегляду світлин “Майдан 18-20 лютого. П’ять років пам’яті”. Також відвідувачі бібліотеки змогли долучитися до читання поезії майдану, які підібрала для них бібліотекар. Для наймолодших відвідувачів проходили інформ-хвилинки про героя Небесної сотні з Кіровоградщини Віктора Чміленка.

Урок пам’яті “Ангели Майдану” проведено для учнів Несватківської філії “Небесна Сотня” – назва, яку дав народ полку героїв, що пожертвували собою заради нас, нашої мрії про краще майбутнє. Відвоювавши тут, на землі, вони не перестають воювати на небі. Своїми молитвами та заступництвом перед Богом та Богородицею, вони, допоки стоятиме світ, будуть просити за нас та Україну.

На базі  Бірківської філії  Олександрівського НВО №2  сільська бібліотека вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні та наших земляків-героїв, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну. Їм, мужнім, незламним українцям та їхнім побратимам, чиї душі на небесах, була присвячена Свічка пам’яті «На варті наших душ Небесна Сотня».

Завідуюча Бірківською сільською бібліотекою Віра Федоренко нагадала присутнім про криваві події, які відбувалися в центрі Києва 18 – 20 лютого на вулицях Інституцькій, Грушевського, на Європейській площі, Майдані, у Маріїнському парку.

Вчитель історії Наталія Бондаренко  з учнями відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках. Згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

Захід супроводжувався відео «Пам’яті Героїв Небесної Сотні» та пройшов в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній, демократичній, правовій державі.

Кількість переглядів: 19