Небезпека для людини контакту з азбестом

Азбест накопичується в легенях і викликає порушення їх діяльності. Хронічними захворюваннями органів дихання страждають люди, які тривалий час мали контакт з цим речовиною, добуваючи його або обробляючи. Захворювання можуть проявитися через 5-10 років.
Проходячи через бронхи, пил осідає на стінках і подразнює слизову. Ці зміни викликають бронхіт. Більш важкими ураженнями є рубцеві утворення на тканинах легень.

Азбестовий пил викликає злоякісні утворення. Він служить провідником для небезпечних сполук до клітин тканин. З цим пов’язаий рідкісний різновид раку – мезотеліома. Для курців ризик виникнення злоякісних захворювань легень зростає в тисячі разів.
Заходи безпеки
Для повного виключення факторів ризику при роботі з хризотил – азбестом слід пам’ятати:
Дотримання заборони на використання амфібол – азбесту.
Не застосовувати технологію, що передбачає напилювання азбестового пилу на поверхню металевих конструкцій.
Застосовувати азбестовий матеріал високої щільності, який не кришиться при впливі на нього.
Дотримуватися норми рівня вмісту волокон в повітрі на виробничих об’єктах.
Відходи виробництва слід щільно упаковувати і знищувати за спеціальною технологією.
Стежити за станом здоров’я робітників із групи ризику.
Застосування в побуті азбестовмісних деталей необхідно максимально скоротити. Якщо цього не вдається уникнути, треба перевіряти сертифікацію будматеріалів на безпеку. Вони повинні витримувати вологу обробку, дезінфекцію хімічними складами.
Якщо стіни виконані з блоків або цегли, що включають азбест, їх треба покривати 2-3 рази ізолюючим складом.
Не рекомендується застосовувати азбест в монтажі вентиляції.
Будівельним сміттям від піноблоків або іншими матеріалами, що містять цю сполуку, не можна вирівнювати ями і дороги. Поступово вони будуть кришитися, і підніматися в повітря машинами і ногами перехожих. Шкода азбесту в цьому випадку відчується через багато років.
Якщо застосувати аркуш чистого азбесту для термоізоляції на кухні, його необроблені краї і поверхню можуть кришитися і виділяти пил в повітря.
Санітарні норми Міністерства охорони здоров’я встановлюють правила роботи з азбестом:
Застосування багатошарових марлевих масок або респіраторів.
Захисні окуляри.
В побуті найбільш часто з азбестом стикаються при укладанні шиферу. Це популярний, недорогий і практичний покрівельний матеріал. При його різанні і закріпленні треба скористатися перерахованими вище засобами захисту.
Звичайний шифер можна замінити будівельним матеріалом, що складається з цементу, інших волокнистих речовин , води і барвників.

Кількість переглядів: 145