Недопущення використання роботодавцями неоформлених трудових відносин та стан погашення заборгованості із заробітної плати

Про заходи, вжиті у районі щодо фактів використання роботодавцями неоформлених трудових відносин та стан погашення заборгованості із заробітної плати йшлося на оперативній нараді, яку 17 лютого провів голова райдержадміністрації Андрій Лапа.

Як повідомила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Ковтун, районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у січні-лютому 2020 року проведено 4 рейди, обстежено 28 суб’єктів підприємницької діяльності (9 суб’єктів по реалізації пального, 19 суб’єктів у сфері торгівлі та тимчасового розміщення та організації харчування). Під час обстеження виявлено 2 факти використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

З підприємцями проведено роз’яснювальну роботу і рекомендовано укласти трудові договори з працівниками.

Станом на 17 лютого 2020 року робочі місця легалізовано шляхом укладення трудових договорів.

Також управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено із 45 суб’єктами господарювання, що проводять діяльність у сфері торгівлі та тимчасового розміщення та організації харчування, роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску до роботи без оформлення трудових відносин.

За словами Людмили Ковтун, управління соціального захисту населення райдержадміністрації  відповідно до покладених на нього функцій здійснює моніторинг оплати праці працівників підприємств, установ та організацій. Одним з пріоритетних завдань управління є контроль за своєчасною і в повному обсязі виплатою заробітної плати.

За статистичними даними заборгованість із заробітної плати в підприємствах, установах та організаціях району, що входять до статистичного облікового кола, відсутня.

Поряд з цим, за оперативними даними заборгованість із заробітної плати тривалий час існує в єдиному підприємстві району, що має комунальну форму власності і знаходиться в підпорядкуванні Олександрівської селищної ради -КП “Оберіг-Аква”. Стан виплати заробітної плати на підприємстві знаходиться на постійному контролі.

Заборгованість існує перед 18 штатними працівниками. Заборгованість – перед звільненими працівниками – відсутня. Термін заборгованості – 2 місяці (листопад-грудень 2019 року).

Причина заборгованості, як зазначив керівник підприємства Микола Гончаренко, – дебіторська заборгованість користувачів за надані послуги та низькі тарифи.

В зв’язку з цим, управління звернулося до голови районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, з поданням заслухати директора підприємства Миколу Гончаренка та Олександрівського селищного голову Олександра Безпечного про вжиття ними необхідних кроків, які дозволили б зменшити чи ліквідувати заборгованість із заробітної плати на підприємстві, що має борги.

Крім того, на 20 лютого 2020 року заплановано провести обстеження та вивчення стану виплати заробітної плати в підприємстві-боржнику.  

Кількість переглядів: 31