Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 21 листопада цього року Україна відзначає шосту річницю початку масових акцій громадського протесту під час Революції Гідності 2013-2014 років. З нагоди знакового свята для всіх українців – Дня Гідності та Свободи в читальному залі Олександрівської районної бібліотеки для дорослих розгорнуто тематичну виставку «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій». Фотоматеріали та ілюстрації представлені на ній проникливо відтворюють всю палітру буремних протистоянь. Доповнюють виставку друковані видання: хронологічні довідники, літописи очевидців подій, нариси та вірші наших земляків.

До Дня Гідності та Свободи працівники районної книгозбірні, за тісної співпраці з викладачем історії Тетяною Жмур, провели годину історичної правди під назвою «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!» для учнів  ВСП ПТУ №16. На початку зустрічі було акцентувано увагу присутніх на важливості шанобливого ставлення до історії нашої держави та увічнення громадянської і національної відваги та самовідданості громадян, які віддали своє життя за Батьківщину. Під час заходу юнаки дізнались про події, які відбувалися на Майдані та мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв. Бібліотекарі В.Бондар та Л.Безверха нагадали також про трагічну долю нашого земляка – Віктора Івановича Чміленка.  Заступник директора НМК ПТО в Кіровоградській області, безпосередній учасник акцій протесту на майдані Незалежності, Микола Гречуха поділився із присутніми своїми спогадами та враженнями про події, які відбувалися на майдані та закликав поважати цінності своєї рідної країни. До глибини душі були проникливими патріотичні поезії зі збірки Іванни Павлівни Осос «Червоні маки», які декламували учні навчального закладу. Також глядачі переглянули мультимедійну хроніку «Я обіцяю пам’ятати Вас» та фотосвітлини Небесної Сотні. Учасники заходу ознайомились з книжковою виставкою «України синам вічна слава лине».

   Всіх полеглих Героїв Небесної Сотні присутні вшанували хвилиною мовчання, та запалили свічку, як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.         

   Історична година правди стала своєрідним нагадуванням юному поколінню про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Будьмо гідними пам’яті наших Героїв!   

Кількість переглядів: 27