Обговорення проекту нової Методики нормативної грошової оцінки

Держгеокадастр оприлюднив проєкт нової Методики нормативної грошової оцінки земель, який було розроблено за підтримки експертів Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Принципові зміни:

об’єднання наявних підходів оцінки земель (для земель населених пунктів, для несільськогосподарського призначення та для с/г призначення) в єдину методику;

суттєве спрощення безпосередньо самого розрахунку, адже це відбуватиметься за єдиною формулою;

зменшення обсягів інформації, необхідної для проведення нормативної грошової оцінки, відповідно – зниження вартості робіт із проведення нормативної грошової оцінки та скорочення термінів від замовлення таких робіт до використання відомостей про нормативну грошову оцінку.

У такий спосіб, органи місцевого самоврядування зможуть отримати сучасну базу для оподаткування земель незалежно від місця розташування земельних ділянок, що водночас позитивно вплине на наповнення місцевих бюджетів за рахунок плати за землю.

Проєкт зазначеної Методики оприлюднено на сайті Держгеокадастру України.

Зважаючи на важливість нормативної грошової оцінки для наповнення місцевих бюджетів, а також для бізнесу – запрошуємо представників асоціації міських та селищних рад, органи місцевого самоврядування та бізнес-асоціації долучитись до обговорення проєкту.

Ваша думка важлива для нас!

Джерело: сайт Держгеокадастру України https://land.gov.ua/155698-2/

Кількість переглядів: 7