Обговорено актуальні питання розвитку району

Голова  Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко  провів співбесіду з головою Олександрівської  районної державної адміністрації  Валерієм Авксентьєвим. Під час співбесіди  обговорено актуальні проблеми  нашого району та  спільні шляхи їх розв’язання  за підтримки і допомоги  обласної влади.  Зараз на часі весняно-польові роботи. Тому  очільник області цікавився підготовкою  в районі до весняної сівби. Голова РДА Валерій Авксентьєв запевнив  керівника області, що  Олександрівщина повністю готова до проведення весняної посівної кампанії з урахуванням  дотримання сівозміни.

Особливого значення  під час спілкування  було  приділено   питанням загальнодержавного значення, зокрема новим соціальним ініціативам Президента України, що стосуються  реальної турботи про підростаюче покоління.  Валерій Авксентьєв  розповів голові ОДА, як  у районі виконується   державна програма „Діти – майбутнє України”, зокрема в частині  охоплення дітей дошкільною освітою. Голова  райдержадміністрації  сказав, що  на Олександрівщині практично  знята проблема  черг у дитсадки, крім села Михайлівки, де зараз  завершуються ремонтні роботи в сільському дитячому дошкільному закладі для відкриття ще однієї додаткової групи. Вона  запрацює вже з   першого вересня.  Крім того, для повного вирішення питання охоплення  дітей дошкільною освітою в  Олександрівці,  у селищі в одному з навчально-виховних комплексів до першого вересня буде відкрито ще одну групу дошкільнят. І проблема  дошкільної освіти  у районі буде повністю вирішена.

У  рамках  виконання соціальних ініціатив Президента, що стосуються захисту дітей,  голова  Олександрівської райдержадміністрації порушив  і питання  необхідності придбання    в район ще одного шкільного автобуса – для Староосотської школи. Хоч  наш район і забезпечений найкраще шкільними автобусами, та  техніка з часом зношується. Тому автобусний парк шкільної техніки постійно потребує оновлення. Андрій Ніколаєнко  пообіцяв, що доручить своєму заступнику Галині Пастух при розподілі коштів врахувати потреби Олександрівського району у новому шкільному автобусі. Крім того, торкаючись теми турботи про дітей , голова ОДА наголосив на важливості  доносити до широких верств населення  реальні кроки влади завчасно і якнайповніше.

Йшлося під час співбесіди  і про  реальні кроки в реформуванні медичної галузі в районі, зокрема переформатування  швидкої медичної допомоги та  суттєві кадрові зміни, які відбуваються в центральній районній лікарні. Олександрівський район    повністю готовий  працювати у форматі екстреної медичної допомоги, сказав голова РДА Валерій Авксентьєв, і кадрово, і матеріально-технічно.  Крім того, влада у районі  дбає про вирішення  проблеми  лікарських кадрів  у центральній районній лікарні. Медичний заклад очолив новий головний лікар.  Приступив до роботи  новий лікар-фахівець з гінекології. Вирішується питання залучення в лікарню лікаря- анестезіолога. Плануються й інші  заходи влади і керівництва  лікувального  закладу, спрямовані насамперед  на викорінення негативних явищ, які мали місце в лікарні, зміцнення фахового потенціалу,  докорінне покращення надання якості медичних послуг населенню , наголосив голова районної державної адміністрації.

Користуючись нагодою зустрічі з головою облдержадміністрації,  Валерій Авксентьєв  порушив питання передачі  на баланс  Державного агентства  „Укравтодор” двох  мостів, які знаходяться  в межах Олександрівки на  автомобільній дорозі державного значення Олександрівка- Кіровоград – Миколаїв, і потребують відповідного утримання та капітального  ремонту.  Місцевий бюджет не в змозі  забезпечити   належне утримання цих  споруд. Тому голова  РДА звернувся за допомогою обласної влади у вирішенні цього важливого питання. І вже дано відповідні доручення та підготовлено документи, аби цю нагальну проблему зрушити з місця.

Серед    районних проблем, які заслуговують особливої уваги обласної влади, Валерій Авксентьєв озвучив перед головою облдержадміністрації,  завантаження на повну потужність  цукрового заводу в Олександрівці. Суть проблеми в тому, що в області скорочуються посіви цукрових буряків. Такий стан з сировиною не може не впливати на роботу бурякопереробного підприємства, шлях до відновлення роботи якого був не простий. Андрій Ніколаєнко цілком поділяє стурбованість у цьому питанні голови  райдержадміністрації і вважає, що обласний департамент АПК має перейнятися цією проблемою і вже на рівні керівників сільськогосподарських підприємств відпрацювати питання збільшення обсягів посівів цукрових буряків.

І насамкінець  під час співбесіди обговорено і  актуальне питання культурного розвитку  історико-архітектурного заповідника родини Раєвських у селі Розумівці. Голова райдержадміністрації переймається не лише усипальницею, й  повноцінним  розвитком інфраструктури села Розумівки. Не перекладаючи повністю цю проблему на плечі обласної влади ,  районна влада готова працювати в цьому напрямку, але потребує підтримки не лише матеріальної, а й організаційної та методичної. Очільник області з розумінням ставиться до такої ініціативи районної влади і вважає, село  Розумівку справжньою точкою опори, де дійсно варто розвивати інфраструктури в цілому. Тому за дорученням Андрія Ніколаєнка питаннями розвитку  Розумівки  предметно займатимуться  департаменти культури і регіонального розвитку, містобудування та архітектури. Адже це ключовий об’єкт в культурному плані як району, так і області. В цьому переконані  і Андрій Ніколаєнко, і Валерій Авксентьєв.  Тому тут район не залишиться без підтримки області.

Кількість переглядів: 61