Обласна Декада профорієнтаційних майстер -класів

В умовах ринкової економіки, коли право на працю реалізується не через соціальні гарантії, а через особисту ініціативу, проблема зайнятості молоді набуває особливої гостроти. Ефективним шляхом її вирішення є опанування професією, яка б постійно мала попит на ринку праці. Однак, як її обрати, мало хто знає.

25 квітня в рамках обласної Декади профорієнтаційних майстер -класів для молоді були проведені ряд інтерактивних заходів з елементами профорієнтаційного інтелектуально-ігрового заходу  дуель-шоу “Хто зверху?”для учнів КЗ “Красносільського НВО”,КЗ “Михайлівського  НВО” та  Єлизаветградської філії “Михайлівського  НВО”. 

Як свідчать опитування, значна частина випускників середніх загальноосвітніх закладів не має визначених професійних намірів, як і усвідомлення необхідності серйозного підходу до справи вибору професії, визначення способів опанування нею. А це не проста справа. Прийняттям виваженого рішення треба дати відповідь на виклики, які генерує уже доволі жорстко конкурентний національний ринок праці, що, до того ж, прискорено інтегрується в загальносвітовий. Звичайній людині, навіть дорослій, не кажучи вже про ту, яка тільки-но прощається з дитинством, правильно, без допомоги спеціалістів зробити вибір дуже важко.

На даному заході була поставлена основна мета — переконати молодь  зважати на закони ринку, привернути увагу до проблеми суспільно-трудової спеціалізації за допомогою, по-перше, активного пізнання світу професій, а по-друге, — самооцінки можливостей щодо участі в тому чи іншому виді  діяльності.

Основним завданням було усвідомлення дітьми ,що обирати майбутню професію не має бути страшно.Що навіть обравши не ту спеціалізацію,тобто не професію на все життя , нічого не втрачаєш.Дитині дуже важливо бути впевненою, що її хочуть розуміти та дослухатись.

Виконавши ряд завдань пізнавального характеру, діти отримали корисну інформацію стосовно вибору майбутньої професії.

Кількість переглядів: 4