Одинокі пенсіонери старші за 80 років, які потребують стороннього догляду, отримають щомісячну допомогу 685 грн

За ініціативи Президента України Міністерство соціальної політики послідовно працює над підвищенням соціальних гарантій найбільш вразливих категорій громадян, перш за все – громадян похилого віку.

Рішенням Уряду встановлено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1712 грн х 40%= 685 грн).

При зверненні особи за призначенням допомоги на догляд до 1 листопада 2020 року, вона призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року, але не раніше дати досягнення особою 80-річного віку та за умови, якщо особа не отримує:

надбавки до пенсії на догляд та компенсації на догляд, які надаються органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення;

соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.

Для призначення допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за місцем  проживання.

Кількість переглядів: 35