Олександрівка відзначила День Соборності України

Героїчна і водночас трагічна історія нашої України. Українці завжди прагнули до волі і свободи, до об’єднання українських земель в єдину державу.   Справді історичною подією став Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, проголошений 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі. Так український народ реалізував своє віковічне право   жити в єдиній соборній державі сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу.

Сьогодні ця історична подія набуває особливого значення. Ми згуртувались у боротьбі за цілісність України, за непорушність наших кордонів, мир на нашій багатостраждальній землі. І це ще раз яскраво продемонстрували жителі району. 22 січня, у День Соборності, Олександрівці пройшли у святковій колоні, прикрашеній національною символікою, з національними прапорами від районного Будинку культури до центральної площі селища. У колоні йшли керівники району, учнівська молодь, представники установ і організацій, підприємств району.

На урочистому мітингу лунали слова про важливість об’єднання всіх у боротьбі за цілісність України, про високий патріотизм і самопожертву героїв України. Читалися вірші та звучали пісні про рідну Україну, в яких звучить заклик єднатися в єдиній родині, шанувати рідного брата українця, бути патріотом української землі. Літературно-музичну композицію підготували працівники районного Будинку культури.

Виступаючи перед присутніми, голова районної ради Григорій Гончаренко відзначив, що у 1919 році збулася віковічна мрія українського народу жити  однією сім’єю на своїй землі, в єдиній державі. Саме з цього дня розпочалося відродження єдиної Української державності.

У часники мітингу вшанували пам’ять вс всіх, хто віддав своє життя за свободу та незалежність нашої держави та поклали квіти до пам’ятного знаку на честь незалежності України.

Кількість переглядів: 54