Олександрівщина відзначила 65 річницю Великої Перемоги

В історії нашої держави, в історії нашого народу є дати, яких ніколи не забути. Серед таких – 9 Травня – День Перемоги. Це свято найдорожче для кожної родини. Бо немає жодної з них, яка б не відправила на війну когось з своїх рідних. І хоч минають роки, проходять десятиліття, та велич подвигу не меркне, а імена солдатів-фронтовиків передаються з покоління в покоління.
    Українська держава гідно вшановує подвиг ветеранів, народних месників, підпільників, трудівників тилу. На щастя, сьогодні вони ще серед нас, живі свідки і учасники подій Великої Вітчизняної війни.
    Пам’ятати про свій невідплатний борг перед фронтовиками, ветеранами війни, трудівниками тилу і робити все, щоб їхнє життя на схилі літ було безхмарним, гідним переможців на це постійно спрямовані зусилля районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.
    Вже в 65 раз приходить на нашу землю свято Перемоги. Напередодні цієї вікопомної дати у районі за сприяння районної державної адміністрації відбулися зустрічі з учасниками бойових бій Великої Вітчизняної війни. Начальники відділів, управлінь РДА, керівники структурних підрозділів територіальних відомств відвідали вдома ветеранів, привітали їх, вручили подарунки.
    Всі учасники бойових дій та жителі району, які мають статус учасників Великої Вітчизняної війни, одержали ювілейну медаль “65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.”.
    Святкування Дня Перемоги в районі розпочалося задовго до 9 Травня. У всіх школах, бібліотеках, клубних закладах пройшли уроки мужності, лінійки слави, круглі столи, літературні читання за участі молодшого покоління та ветеранів війни, солдатських вдів.
    Урочисті збори та святковий концерт відбулися 7 травня в районному будинку культури. До присутніх у залі з святковим вітанням звернувся голова районної державної адміністрації В.В. Авксентьєв, наголосивши на непідвладності часові безсмертного подвигу народу, бо дуже дорогою ціною нам далась перемога.
    Цей рік оголошено в Україні роком ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Наше завдання – допомогти цим людям, як тільки можна. Влада приділяє постійну увагу питанням соціального захисту ветеранів, поліпшення їх пенсійного та медичного обслуговування. Для ветеранів війни та ветеранів праці окреслено чітку систему пільг та компенсацій, виконання яких знаходиться під постійним контролем районної влади.
    Шановні ветерани – велич вашого подвигу безмежна. Переживши тяжкі випробування, перемігши вогонь і смерть ви відстояли свободу та незалежність батьківщини, здобули велику перемогу для народу не тільки нашої країни, а й всього людства.
    Вічна слава всім, хто поліг на фронтах, у партизанських загонах і підпіллі, у гітлерівських застінках і таборах, пішов з життя від ран, хвороб, голоду та нестатків. Доземний уклін і безмежна вдячність героям, які зламали хребет фашистському звірові.
    Щира вдячність трудівникам тилу, які на фабриках і заводах, полях і фермах керувалися крилатим гаслом “Все для фронту, все для Перемоги!”.
    Шановні воїни-визволителі! Дорогі земляки! Від імені районної державної адміністрації та районної ради щиро вітаю ветеранів, учасників бойових дій, працівників тилу в роки Великої Вітчизняної війни, а також усіх жителів Олександрівщини з 65-ю річницею Великої Перемоги.
    Бажаю вам, вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у славне майбутнє України! Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро, – сказав голова районної державної адміністрації. 
    Уже стало традицією напередодні свята нагороджувати ветеранів. І цього року в присутності земляків голова районної державної адміністрації В.В. Авксентьєв та голова районної ради С.М. Степанов вручили нагороди ветеранам. Багато з них через хвороби, поважний вік не змогли прийти на урочистості. Їм грамоти і подяки від районної влади вручено вдома. Нагороджених щиро вітали учасники урочистих зборів.
    Від імені святкового зібрання покладено корзини з живими квітами до братської могили воїнів-визволителів, Алеї Героїв, пам’ятника воїнам-землякам та інших пам’ятних місць. Завершилися урочистості святковим концертом, який підготували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури, гуртківці РЦДЮТ та Івангородської школи. Лунали пісні воєнних років, чудово виступили учасники хору “Тясмин” та самодіяльний народний хоровий колектив ветеранів. 
    А вже наступного дня у день Перемоги з 9-ої години в Олександрівці розпочалося шикування святкових колон. Живим коридором вздовж вулиці Леніна вишикувалися з квітами школярі, щоб вшанувати ветеранів. Здавалось, на вулицю Леніна вийшло все селище. У святковій колоні автомобілі часів Великої Вітчизняної війни. Це учасники військово-патріотичного клубу “Пам’ять”, який діє при районній організації ТСОУ підготували військову композицію. У руках земляків прапори, квіти, запалили свої свічки, як завжди на свято, каштани. Колона розтягується аж до вулиці Перемоги. Зупинившись біля обеліска Слави воїнам-землякам та Алеї Героїв, вклонившись пам’яті загиблих під дзвони пам’яті, поклавши гірлянди Слави і квіти до підніжжя пам’ятника та Алеї Героїв, урочиста хода продовжила свій рух по вулиці Перемоги на селищне кладовище до братської могили де в день ювілею палає вічний вогонь та схилилась у скорботі над прахом загиблих фронтовиків мати.
    Йдуть колони трудівників підприємств, установ, організацій, йдуть ветерани з дітьми, внуками, правнуками, щоб вклонитися пам’яті загиблих, вшанувати живих.
    Святкова колона зупиняється біля братської могили, розпочинається мітинг-реквієм. До земляків звертається селищний голова Костянтин Данов. Він вітає всіх зі святом, закликає навічно пам’ятати героїв-земляків, скільки б не пройшло часу, бо рокам непідвладний подвиг, йому жити і жити у віках, а нам усім пам’ятати полеглих героїв, шанувати живих фронтовиків.
    З великим святом Перемоги олександрівську громаду, ветеранів, гостей свята вітає заступник голови районної ради А.Безпалий. До своїх побратимів-фронтовиків звертається ветеран Великої Вітчизняної війни П.Опанасенко. Клянеться вічно пам’ятати про подвиг молодше покоління – заступник Знам’янсько-Олександрівського військового комісара Р. Юзвенко та допризовник С. Коваль. Наступає хвилина мовчання… А вже за мить до підніжжя пам’ятника під автоматний салют лягають гірлянда Слави та живі квіти від вдячних нащадків тим, хто завоював мир і спокій на землі.
    Святкові     урочистості нагоди 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні відбулися в усіх селах району.
Кількість переглядів: 105