Олександрівщина жнивує

    У всіх господарствах району повним ходом ідуть жнива. Виняток – якісь години в тих господарствах, де йшли дощі. У нинішньому році, беручи, приміром, до уваги Олександрівку, в основному суха погода сприяє збиранню врожаю ранніх зернових та зернобобових. До Олександрівки можна ще додати Цвітне, Нову Осоту, Стару Осоту, Несваткове й ще деякі села, де дощі особливо не втручались у жнивну кампанію.
    Але в багатьох через опади неодноразово доводилось виводити комбайни з жнивного поля. Це в Єлизаветградці, Михайлівці, Розумівці, Бовтишці, Ставидлах, Красносілці, Красносіллі, Букварці, Підлісному. 
    Та тільки підсихає, хлібороби відразу ж продовжують жнива. Тож, незважаючи ні на що, збирають хліба високими темпами.
    Нині вже повністю зібраний озимий ячмінь на площі 3300 гектарів.  
    Активно обмолочують і ранні зернові та зернобобові. На ранок 13 липня обмолочено зайнятих ними 25 відсотків площ.
    Поспішають зібрати й дозрілий ріпак. На цю ж дату 35 відсотків його вже обмолочено.
    В господарствах масово збирають озиму пшеницю, горох.
    Що стосується врожайності, то вона, на жаль, невисока. Причина тому – сухий квітень, який не дав вологи для оптимального розвитку рослин, а зменшив репродуктивний потенціал і озимих культур, і особливо ярих.
    Ярий ячмінь ще не збирали, про урожайність його можна судити тільки за попередніми підрахунками. А урожайність озимого ячменю в середньому по району склала 23 центнери з гектара. Найрясніший клин озимого ячменю видався на 566-гектарній площі ФГ Дєдова – 32 центнери з гектара, добре він вродив і в ФГ Снісаренка (80 га) – 30 центнерів з гектара, ФГ Москаленка (108 га) – 27 центнерів з гектара. В окремих господарствах урожайність озимого ячменю значно менша середньо- районного показника.
    Перші обмолоти озимої пшениці показали, що врожайність в розрізі господарств регіону коливається від 25 до 35 центнерів з гектара.
    Та не зважаючи на катаклізми в природі, в господарствах, де агротехніка землі знаходиться на високому рівні, урожайність сільськогосподарських культур завжди значно вища, ніж там, де агротехнічних заходів не дотримуються. В будь-якому разі все зібране збіжжя буде зібране і сховане в комори.
Кількість переглядів: 74