Олександрівці відзначили 70-ту річницю визволення України

28 жовтня біля пам’ятника Воїнам-визволителям відбулися урочистості з нагоди 70-річчя  визволення України від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні. Віддати данину шани воїнам Великої Вітчизняної біля пам’ятника зібралося чимало людей різних поколінь. Серед них фронтовики-орденоносці Петро Петрович Корнєєв та Петро Тимофійович Опанасенко.

Почесна варта, слова глибокої людської пам’яті і любові, які звучали  з вуст ведучих районного Будинку культури, створювали  атмосферу піднесення та гордості за свою Батьківщину.

З щирими вітаннями та урочистою промовою до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Сергій Шпирка та голова районної організації ветеранів України  Микола Линник.

Зокрема, в своїй доповіді Сергій Шпирка  зазначив, що дата визволення України  дорога усім як пам’ять про героїчні події, що стали невід’ємною часткою української історії, важливим уроком для прийдешніх поколінь.

— У нашій пам’яті, в пам’яті наших дітей і внуків, навіки повинна залишитись трагедія жителів Кримок, розстріляних німецькими загарбниками, спалене село Соснівка, розстріляні юнаки з Івангорода, Підлісного, знищення майже тисячі євреїв Олександрівки, навколишніх сіл. Ми не забудемо жодного уроку Великої Вітчизняної, жодного її героя. Ми будемо гідними їх нащадками, — запевнив голова РДА. 

З жалем нагадав, що сьогодні, через 70 років, після того,  як рідна Україна була звільнена від німецько-фашистських загарбників,  вона  знову змушена відстоювати незалежність та боротися… тільки уже з російськими окупантами. Що кожен з нас на своєму місці підтримує українських вояків, які мужньо долають ворога в зоні антитерористичної операції,  і хлопці відчувають нашу підтримку.

Сергій Володимирович подякував нашим шановним ветеранам за те, що навчили любити свою Вітчизну, власним прикладом  показали, як захищати свій рідний дім, що завжди відстоюють добро і справедливість, що їх приклад гідний наслідування. Побажав  їм довгих років життя, міцного здоров’я, бадьорості духу, тепла людських стосунків та родинного затишку.

Піснями про Велику Вітчизняну війну та її героїв хор ветеранів під керівництвом заслуженого працівника культури В’ячеслава Михайловича Савустяненка підсилили душевний щем та вболівання за синів, які відстоювали свою Вітчизну в далекі 1941-1945 роки, і які відстоюють її нині.

Завершилися урочистості покладанням квітів до монумента слави. 

Кількість переглядів: 41