Освітня реформа на Олександрівщині

Реформа освітньої галузі, яка стартувала в районі в 2016 році, продовжує показувати свої позитивні результати. Вони виражаються в нових можливостях для зміцнення та осучаснення навчально-матеріальної бази опорних шкіл і філій, новій якості освітніх послуг і, як результат, в підвищенні рівня навчальних досягнень здобувачів освіти.

Про те, що освітянська галузь перебуває під посиленою увагою органів влади, говорить той факт, що, починаючи з 2016 року, значно зросло фінансування галузі:

  2016 рік (факт, тис. грн.) 2020 рік (план, тис. грн)
Державний бюджет 38443,0 74454,0
Місцевий бюджет 15399,0 40381,0
Разом 53842,0 114835,0

З 2016 до 2020 року шкільний автопарк поповнився 5 автобусами. Це дає можливість забезпечити безперебійний підвіз здобувачів освіти та педагогів до місць навчання та роботи. А ще створює умови для рівного доступу учнів сільської місцевості до якісної освіти, сприяє висококваліфікованому фаховому викладанню предметів.

Стабільне фінансування допомагає підтримати соціальний статус педагогічних працівників: виплачується матеріальна-допомога на оздоровлення, як педагогічним так і технічним працівникам в розмірі 100%, щорічна грошова винагорода. Всі Здійснюється максимальний розмір виплати вчителям за престижність праці – 20%.

З метою морального і матеріального стимулювання в районі запроваджено преміювання за перемоги в олімпіадах, зовнішньому незалежному оніцюванні, в інтелектуальних і творчих конкурсах учнів і педагогічних працівників, які їх підготували.

Заклади освіти за неповні пʼять років значно оновили освітній простір, можуть похвалитись сучасним дизайном та навчально-матеріальним обладнанням. Зокрема, придбано 26 навчальних кабінетів, 7 компʼютерних класів, 37 навчально-виховних комплексів. Придбання 124 компʼютерів дало можливість забезпечити заклади загальної середньої освіти технікою нового покоління.

Реалізовуючи завдання Нової української школи, за два останні роки, в усіх перших та других класах було оновлено освітнє середовище, придбано сучасні меблі, класні дошки, дидактичний матеріал, компʼютерну техніку. Аналогічно планується забезпечити всі перші класи і в 2020-2021 навчальному році.

Як результат, зросла кількість здобувачів освіти району, які виборюють призові місця в обласних предметних олімпіадах. За останні 4 роки ця кількість стабільно складає 12-14 перемог. До 2016 року це було, як правило, не більше 7-8 переможців.

Кількість переглядів: 15