Оздоровлення дітей

Теплі спекотні дні спонукають до думок про відпочинок. Особливо турбує батьків в цей час питання — де і як оздоровити своїх дітей.
    Як і завжди, на допомогу батькам, які є застрахованими особами, прийде Знам’янська міжрайонна виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
    Як і раніше, кошти Фонду виділяються на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах, які розташовані як на території області, так і поза її межами. Ці кошти покривають вартість перебування в оздоровчих таборах на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей. У нинішньому році на ці цілі передбачено майже 300,00 тис. грн.
    Постановою правління Фонду затверджено граничні норми витрат, а саме, на харчування дітей 30 грн. на один день, ще 3 грн. на культурне та медичне обслуговування. Багато це, чи мало. За цифрами, звичайно, 33 грн. —сума невелика, але це становить 42-49 відсотків вартості путівки.
    Тривалість оздоровчої зміни в оздо­ровчому закладі не повинна бути менше 14 днів. Наприклад, якщо вартість путівки становить на 14 днів 1400 грн., то часткове фінансування коштів Фонду становитиме 462 грн.
    Інша частина оплачується з коштів підпри­ємства (якщо це передбачено колективним договором чи іншим документом), профспілок та батьків, відповідно до Порядку часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах.
    Де ж можуть оздоровитись діти застрахо­ваних осіб?
    Як і в минулі роки, до послуг дітей оздоровчі заклади розташовані в нашій області, це зокрема «Бригантина» (смт Но­воар­хангельськ), «Хвиля» (м. Світловодськ), «Чайка» (м. Гайворон), «Дружба» (Олександ­рійський район), «Жовтень» (с. Бірки, Олександрівський район) та інші. Зокрема, табір «Жовтень» в одну зміну може прийняти 280 дітей. Розташований цей табір в чудовому сос­новому лісі на березі мальовничої річки Тясмин. До речі, вартість путівки одна з найдешевших – 1400 грн. за 14 днів, та й добиратись до нього зручно.
    Крім цих закладів, можна оздоровити дітей в оздоровчих таборах «Колос» (с. Рибаківка Миколаївської обл.). Перелік таборів, що роз­ташовані зокре­ма в АРК Крим, Одеській, Мико­лаївській, Хер­сонській, За­по­різькій областях є у виконавчій дирекції, тож ко­жен, кого заці­кавить цей пере­лік, може з ним ознайомитись.
    У 2010 році, як і в минулому, часткове фінансування оздоровлення дітей буде здійснюватись через страхувальників. Для отримання коштів страхувальники повинні не пізніше ніж за 10 днів до заїзду дітей в оздоровчий заклад подати до виконавчої дирекції замовлення на часткове фінан­сування та калькуляцію вартості путівки до дитячого оздоровчого закладу. У разі ж не використання коштів, призначених для оздоровлення дітей, вони мають повернути їх на поточний рахунок виконавчої дирекції не пізніше 10 календарних днів.
    Звіт про використання коштів Фонду на оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах страхувальники подають до виконавчої дирекції за формою Ф4-ФСС з ТВП.
    Рішення про виділення путівок до ди­тячого оздоровчого закладу приймається комісією (уповноваженими) із соці­ального страхування підприємства, установи чи організації на підставі особистої заяви застрахованої особи (батька, матері, усиновлювача, опікуна) щодо оздоров­лення, із зазначенням віку дитини.
    Застрахованій особі протягом календар­ного року за рахунок коштів Фонду може бути виділено на одну дитину лише одну путівку до дитячого оздоровчого закладу. Але передбачено, якщо у застрахованої особи кілька дітей, то путівку до оздо­ровчого закладу вона може отримати на кожну дитину.
    Є й інші особливості. Про них можна довідатись за телефоном
3-30-17
Кількість переглядів: 122