Пам’ятаємо Героїв Крут

101 рік тому в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої — Крути.  29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме у цей день 1918-го року поблизу залізничної станції Крути відбувся бій, що став одним із символів боротьби українського народу за свою свободу та незалежність.

Їх було триста – студенти Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учні старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії, які пліч-о-пліч з козаками “Вільного козацтва” виступили проте добре озброєного чотиритисячного загону більшовицької армії під командуванням генерала Муравйова.

Ціною свого життя вони виконали бойовий наказ – на кілька днів зупинили ворога та віддалили захоплення Києва більшовиками.

Ця героїчна й водночас трагічна подія ознаменувала початок нової епохи національного пробудження, усвідомлення права українців жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.

29 січня у смт Олександрівці у приміщенні районної бібліотеки для дітей до Дня пам’яті Героїв Крут проведено годину пам’яті.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Борота, голова районної ради Григорій Гончаренко, представники підприємств, установ та організацій, громадськість селища.

Літературно-музичну композицію до Дня пам’яті Героїв Крут підготували працівники районного Будинку культури та районної бібліотеки для дітей. У виконанні артистів РБК прозвучали патріотичні вірші та пісні.

Перед присутніми виступив голова районної ради Григорій Гончаренко.

Учасники заходу вшанували всіх полеглих героїв нашої Батьківщини хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку на честь незалежності України.

Кількість переглядів: 51