Пам’яті Анатолія Кримського

З нагоди 80-річного ювілею українського письменника, громадського діяча, лікаря Анатолія Кримського в Олександрівському районному краєзнавчому музеї 10 серпня проведено засідання “Літературної вітальні”. На нього прийшли рідні, друзі письменника, олександрівські літератори, представники громадськості.

Засідання відкрив директор музею Василь Білошапка, який розповів про життєвий і творчий шлях письменника, який народився і похований у Трилісах. Про свого батька і чоловіка говорили його дочка, письменниця Ірина Кримська, дружина Таїсія Кримська.

Ірина Кримська прочитала поетичні рядки Анатолія Кримського, написані ним у юнацькі роки і ще до сих пір не опубліковані. Спогадами про поета поділилися колишній редактор районної газети “Вперед” Микола Ярошенко, письменниця, голова районного літературно-мистецького об’єднання “Крила” Оксана Шпирко, голова районної ради Григорій Гончаренко, літераторка Віра Шнапер. У виконанні гостей прозвучали їх улюблені вірші Анатолія Кримського.

Учасники засідання переглянули відеофільм про письменника, підготовлений музеєм, прослухали аудіозаписи пісень, віршів у його виконанні з сімейного архіву Кримських.

Під час засідання “Літературної вітальні” Ірина Кримська подарувала музею окремі рукописи батька, його документи, акордеон, збірку поезій Олександра Мороза з присвятою Анатолію Кримському.

На засіданні ініційовано питання про заснування районної літературної премії імені Анатолія Кримського.

Кількість переглядів: 21