Пам’яті свіча горить

У цьому році Україна відзначатиме одну з найтрагічніших роковин – 85 річницю голодомору 1932-1933 років. Світова історія досі не знала такого жахливого винищення народу, яке на сьогодні з повним правом називається геноцидом – злочином проти людства. 1933 рік – незагоєна рана України. Її народ нищили фізично і духовно, і навіть важко уявити, скільки сили йому знадобилося, щоб вижити, вистояти, не зникнути з лиця землі…

До Дня пам’яті жертв голодомору у читальному залі районної бібліотеки для дорослих організовано виставку-реквієм «Чорні крила голодомору». На ній представлені видання, в яких розповідається про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, що пережив в 1932-1933 роках український народ. Автори документів розкривають тло трагедії, наголошують на її штучність. Майже всі книги написані на основі детального вивчення історії. В них використано документальні матеріали та свідчення очевидців – тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.

Пам’яті  мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої  трагедії ХХ століття була присвячена година історичної правди «Землі моєї скорботні роки», яку для старшокласників школи №3 провели працівники бібліотеки спільно з вчителем української мови та літератури Ларисою Лушпай.

Валентина Бондар та Людмила Безверха розповіли про зумисне винищення української нації та причини Голодомору. Особливо вразили юнаків та дівчат документальні матеріали , записані з розповідей людей нашого селища, які пережили голод. З великою увагою присутні переглядали мультимедійну презентацію про причини виникнення страшної трагедії нашого народу. Лариса Лушпай наголосила, що всі ми повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися. На закінчення заходу молоді люди запалили свічки скорботи  та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих від голодної смерті.

Кількість переглядів: 19