Пам’ять завжди жива


15 лютого 1989 року останній радянський солдат  перетнув кордон Афганістану і ступив на  територію своєї країни – колишнього  Радянського Союзу.  Так закінчилася довга   десятирічна  війна в Афганістані, у якій воювали і наші солдати та офіцери, виконуючи у  чужій  державі свій інтернаціональний солдатський обов’язок. З того часу  минає вже 24 роки, та пам’ять про ті далекі події жорстокої афганської війни живе в серцях  тих, хто пройшов дорогами чужих міст і сіл, але для кого назви Кашмір, Кандагар, Джелалабад стали символом мужності   і вічного болю за втраченими бойовими товаришами. Їх, воїнів-афганців, завжди єднає бойове побратимство і пам’ять про ту  жорстоку війну. Сьогодні, коли відходять у небуття  ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани афганці є їх гідною зміною, прикладом  вірного служіння Вітчизні, прикладом мужності  і героїзму для молодших поколінь.

З нагоди  вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24 річниці виведення радянських військ з Афганістану  в  залі засідань районної державної адміністрації відбулися  святкові пам’ятні  заходи за участі воїнів-інтернаціоналістів. Привітати колишніх афганців, подякувати їм за героїзм  і сумлінне виконання  громадянського й інтернаціонального обов’язку  прийшли голови районної державної адміністрації та районної ради Валерій Авксентьєв та Василь Скляренко.   Вони  сказали,   що держава  у боргу перед  ветеранами афганської війни і  завжди шануватиме та допомагатиме цим людям  бути соціально захищеними. У цьому році з районного бюджету на підтримку  районної організації  спілки воїнів –афганців  виділено 18 тисяч гривень.

Валерій Авксентьєв та Василь Скляренко  вручили  і нагороди ветеранам-афганцям за особливу мужність і героїзм , активну життєву позицію та громадську  діяльність.  Почесними грамотами районної державної  адміністрації   та районної ради  нагороджені    воїни-афганці Олександр Балхановський та Василь Яровий. Грамоти   районної державної адміністрації та районної  ради вручено  Дмитру Байбутліді,  Василю Лебедєву та Світлані Тагієвій. 

Щиро привітав своїх  бойових побратимів і голова  районної організації Української  спілки воїнів Афганістану   Анатолій Кравченко. Він вручив великій групі   ветеранів афганської війни  ювілейні  медалі  „За відвагу”,  а від Української спілки  воїнів Афганістану – нагрудні знаки головам  РДА та райради  Валерію Авксентьєву та Василю Скляренку. А також голові  районної організації ТСОУ Борису Безсмолому.

Вітання воїнам-афганцям від народного депутата України   Олександра Єдіна передав полковник у відставці  Віктор Крюков.

Музичну частину зустрічі учасникам урочистостей подарували  працівники районного Будинку культури. Особливо вразила всіх присутніх пісня-гімн воїнів  Афганістану  „Віват” у  виконанні Юрія  Скорця. Не залишили байдужими  учасників зібрання і кадри кінохроніки афганської війни. Дивлячись на екран, не одне серце в залі здригнулося від побаченого і пережитого не на екрані.

Учасники зібрання  вшанували пам’ять  загиблих у Афганістані воїнів та тих, хто виконував свій інтернаціональний  обов’язок на території інших держав, хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та воїнам-землякам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

У Свято-Успенській церкві відбувся цього дня молебень за загиблими воїнами-інтернаціоналістами. А в районному Будинку культури   концертна програма, присвячена  вшануванню  учасників бойових дій на території  інших держав.

 

Кількість переглядів: 71