Передумови прийняття амністії в 2020 році

Міністерство юстиції України підготувало для розгляду в парламенті два законопроекти для розвантаження в’язниць у період пандемії коронавірусної хвороби Covid-19 – про амністію і точкове звільнення, що дозволить вийти на волю орієнтовно трьом тисячам в’язнів, повідомив міністр Юстиції Денис Малюська. Другий законопроект є більше процесуальним, він має дозволити судам частіше застосовувати відстрочку покарання. «Зараз такі підстави є, їх кілька, де суд може встановити відстрочку і присудити, наприклад, три роки позбавлення волі, але встановити відстрочку. Такі відстрочки ми пропонуємо робити частіше в умовах коронавірусу», – зазначив міністр. Розвантажити в’язниці планують для можливості ізоляції хворих і новоприбулих людей в окремих камерах.


Проект закону №3397 “Про амністію засуджених (щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2)” було зареєстровано ще 27 квітня. Даним законопроектом передбачається оголосити амністію і поширити її дію насамперед на такі категорії засуджених:
– на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 18 років або дітей з інвалідністю;
– на вагітних жінок;
– на осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання;
– на осіб, що досягли пенсійного віку, ветеранів війни,
– на чорнобильців,
– на осіб, які мають одного чи обох батьків, які досягли 70-річного віку або визнані особами з інвалідністю першої групи за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей,
– на учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях тощо.

Кількість переглядів: 57