Перша персональна виставка Ольги Панченко де Венегас

З 16 вересня по 4 жовтня в Олександрівському районному краєзнавчому музеї експонується виставка картин «Ольга Панченко де Венегас представляє». Це перша персональна виставка молодої художниці, яка народилась в Олександрівці.

Малюванням Ольга Панченко де Венегас захопилась у ранньому дитинстві. У шкільні роки вирішила, що займатиметься живописом. Почала вчитись самотужки, опановуючи книги. Її привабило малювання аквареллю. Але після закінчення Олександрівської школи № 1 вона вступила на факультет філології і журналістики педагогічного університету у Кропивницькому. Якось картини студентки побачив проректор вишу і порадив забути філологію і займатись живописом.

Є у Ольги й інші захоплення. Вона пише вірші, прозу. Окремі вірші друкувалися на сторінках олександрівських газет. Ольга вправно виготовляє прикраси з різних матеріалів.

Та на першому плані залишається живопис за допомогою акварелі. У залежності від настрою Ольга Панченко де Венегас малює то пейзажі, то портрети в реалістичному стилі.

Минулого року Ольга вийшла заміж за перуанця (познайомились у Фейсбуці і згодом, після зустрічі, дружба переросла в кохання) і кілька місяців провела у Південній Америці. Разом з чоловіком Серфіо-Армандесом здійснила подорож до міста інків. У Перу, попри місцеву екзотику, вона малювала в основному рідні українські пейзажі і дуже сумувала за Батьківщиною.

Тепер, коли вона повернулась на певний час до Олександрівки, й було організовано виставку в Олександрівському районному краєзнавчому музеї. На суд земляків винесені тридцять акварельних картин Ольги Панченко де Венегас. Тут в основному пейзажі рідного краю у різні пори року, пейзажі інших мальовничих українських місць. На картинах можна пізнати Тясмин і  і бірчанські  красоти. Є один перуанський пейзаж «Мачу-Пікчу» і твір «На берегах Нілу». Дві картини зображують коней. Ще представлені кілька портретів: мами, тата, чоловіка і, звичайно, автопортрети. Всі картини приваблюють теплом і неповторним колоритом.

На презентації виставки, що відбулась 17 вересня, про творчість Ольги Панченко де Венегас говорив директор музею Василь Білошапка і сама художниця. Ольга Пнченко де Венегас відповіла на численні запитання жителів Олександрівки, які прийшли на презентацію виставки художниці. Одну із своїх картин – «Риболовля на світанку» – Ольга Панченко де Венегас подарувала музею.

Кількість переглядів: 20