Перша прес-конференція голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Ніколаєнка

26 лютого  голова  Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко провів свою першу  прес-конференцію після призначення на посаду для представників обласних та районних засобів масової інформації. Темою обговорення на прес-конференції стали пріоритети  діяльності обласної влади крізь призму  завдань Президента України  Віктора Януковича. Прес-конференція  губернатора  області  проходила  в актовому залі обласної лікарні. Перед її початком  журналістам організували екскурсію у перинатальний центр, який  у Кіровограді відкрито першим в Україні. Учасники прес-конференції побачили найсучасніший медичний заклад, обладнаний новітньою апаратурою, що дає можливість  надавати кваліфіковану допомогу   вагітним  жінкам з патологією вагітності та запобігти дитячій смертності. Перший в Україні перинатальний  центр, який відкрив Президент України в Кіровограді, працює вже  майже рік .Протягом цього часу в області вдвічі зменшилася дитяча смертність новонароджених.

Відкриваючи безпосередньо прес-конференцію, голова  обласної державної адміністрації наголосив, що Програма Президента України “Україна для людей” – це базовий майданчик для створення обласної  програми соціально-економічного розвитку Кіровоградщини на п’ятирічку ”Центральний регіон-2015”. Андрій  Ніколаєнко   перш ніж відповісти  на запитання журналістів охарактеризував основні  аспекти діяльності обласної  влади  у рамках виконання  обласної програми та програми Президента “Україна для людей” Зокрема  серед досягнень області Андрій Ніколаєнко назвав збереження стабільності гривні  і припинення інфляції та зростання цін. І це незважаючи на труднощі  реформаційних змін у державі.

Ефективно здійснюється в  області реалізація проекту “Купуй Кіровоградське” .

Серед досягнень області  Андрій Ніколаєнко  назвав також збільшення доходів населення. За 2012 рік середня заробітна плата по області складає 2428 гривень. Створено у минулому році 58,4  тисячі робочих місць. Баланс між створеними і ліквідованими  робочими місцями  складає за 2010-2012 рік 16,3 тисячі нових  робочих місць. Кіровоградщина  успішно реалізовує ключовий для  області проект “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”. Яскраве свідчення цьому відкриття першого  саме в Кіровограді перинатального центру. Безпрецедентне за усі роки незалежності  фінансування медичної галузі нашого регіону дало змогу добудувати онкодиспансер, придбати медичне обладнання для 21 діагностичного центру  II рівня, обладнати судинний центр у кардіодиспансері, створити центри екстреної медичної допомоги, придбати 5 реанімобілів та 19 швидких допомог, оснастити  сучасною лабораторною та діагностичною апаратурою обласну лікарню та інші лікувальні заклади області.

У залік  напруженої діяльності обласної влади спільно з центральними органами  голова ОДА  зарахував  відбудову обласного академічного  музично –драматичного театру, на що витрачено 125 мільйонів  бюджетних коштів.

Саме в області відбулося і закладення першого каменя з будівництва заводу з виробництва  ядерного палива, що  дозволить забезпечити  в майбутньому  потреби України у паливі для АЕС, підкреслив Андрій Ніколаєнко. Він також відзначив і державну підтримку  авіаційної галузі. Зокрема вперше за багато років  Кіровоградська льотна академія отримала сім  літаків, що дасть можливість студентам академії повноцінно проводити практичні заняття.

Підсумовуючи сказане, голова ОДА Андрій Ніколаєнко  підкреслив, що тісна співпраця регіональної влади з центральною сприяє  економічному зростанню області  та  дає впевненість у майбутнє.

Серед запитань , які ставили журналісти області  голові  ОДА, будівництво заводу  з виробництва  ядерного палива в Смоліному. Андрій Ніколаєнко  висловив впевненість, що такий завод буде збудовано . Він дасть нове життя селищу і водночас забезпечить  великі виробничі потужності області  та сприятиме розвитку інфраструктури . За словами Андрія Ніколаєнка , 10 відсотків інвестицій на будівництво заводу, а це 15-20 мільйонів гривень, буде вкладено  саме в інфраструктуру .За ці кошти будуватимуться дороги , дитячі садки, житло для висококваліфікованих спеціалістів. Крім того, Андрій Ніколаєнко в черговий раз наголосив,  що діяльність заводу  ніяким чином  не вплине  на екологічну ситуацію в області. Завод – це не атомна електростанція, це підприємство  з виробництва паливних елементів.

– Я особисто  тримав їх у руках, а потім перевіряв свій радіаційний фон і він був повністю в нормі,- відзначив голова облдержадміністрації.

Запитували  журналісти Андрія Ніколаєнка і про реформування швидкої медичної допомоги в області. Відповідаючи на це запитання,   голова ОДА сказав, що  необхідність реформування  медицини не викликає сумнівів. Але треба мати неабияку сміливість, щоб наважитися на такі реформи. Президент України взяв на себе таку сміливість і розпочав  реформи  не на словах, а на ділі, зазначив Андрій Ніколаєнко.  Реформування медичної галузі, підкреслив  голова ОДА, має на меті   не збереження ліжкомісць, а покращення умов обслуговування громадян, щоб населення стало дійсно здоровим. І створення системи екстреної медичної допомоги також покликане покращити систему надання медичних послуг на всіх рівнях, починаючи з найнижчих у найвіддаленіших населених пунктах. “Впровадження екстреної медичної допомоги покликане зробити  медичну допомогу вчасною, чого в свою чергу не можливо досягти без належної  інфраструктури”, – переконаний  голова ОДА. А тому на рівні області разом з реформуванням системи швидкої медичної допомоги увага приділятиметься і питанням ремонту доріг.

Чи не найбільше запитань  до голови  ОДА стосувалися   якості доріг в області.  На що Андрій Ніколаєнко  сказав: “Кіровоградські дороги  значно кращі, ніж в інших областях. Хоча це не значить , що вони хороші”. Тому  вже зараз дорожники взялися за їх ремонт. У цьому році держава запланувала  виділити області  46 мільйонів гривень на ремонт доріг, тоді як в минулому році було 35 мільйонів, підкреслив Андрій Ніколаєнко.

– У цьому контексті Президент України наголошує  на пропорційному розподілі коштів між регіонами, який має залежати  не від кількості транспорту, а від протяжності доріг. За цим проектом Кіровоградщина майже не поступається регіонам-мільйонникам. Тому цього року,отримавши більше коштів, надіємось зможемо охопити ширшу географію ремонтування дорожнього покриття,- наголосив Андрій Ніколаєнко.

Кількість переглядів: 53