Перша сесія районної ради шостого скликання

    23 листопада відбулася перша сесія Олександрівської районної ради шостого скликання. Відкрила сесію голова Олександрівської районної виборчої комісії О.І. Товкун.Вона повідомила, що на перше пленарне засідання прибули 42 депутати з обраних 46. Крім того в роботі сесії беруть участь голова районної державної адміністрації, депутати обласної ради, керівники підприємств, установ, організацій, сільські та селищні голови.
    Голова районної виборчої комісії оголосила прізвища усіх 46 депутатів районної ради шостого скликання, обраних за партійними списками та в одномандатних мажоритарних виборчих округах. З 46 депутатів – 40 мають вищу освіту, у складі депутатського корпусу 7 жінок, наймолодший депутат 1988 року народження, найстарший – 1943 року народження. За партійною приналежністю у районній раді 20 депутатів, обраних від Партії регіонів, 12 – від Народної Партії, 7 – від ВО „Батьківщина”, 2- від Аграрної партії, 2- від Комуністичної партії”, 2 – від політичної партії „Фронт змін”, 1 депутат від партії „ Справедливість”. 
    Після оприлюднення даних про склад депутатського корпусу ради О.І. Товкун передала слово голові підготовчої депутатської групи депутату К.М. Данову, який поінформував колег-депутатів про проведену роботу з підготовки першої сесії. Депутати затвердили звіт підготовчої депутатської групи, обрали тимчасову президію для ведення подальшої роботи сесії до обрання голови районної ради, обрали лічильну комісію.
    Зі зверненням щодо взаємодії органів державної влади з представницькими органами місцевого самоврядування перед депутатами виступив голова районної державної адміністрації В.В. Авксентьєв. У своєму зверненні голова наголосив на важливості тісної співпраці органів місцевого самоврядування та органів державної влади у районі, відходу від надмірної політизації в усіх сферах життя, необхідності об’єднання зусиль усіх гілок влади для виконання напружених завдань обласної програми „Центральний регіон-2015”.
    Після цього депутати приступили до обрання голови районної ради. На посаду голови районної ради голова районної державної адміністрації, депутат районної ради В.В. Авксентьєв запропонував кандидатуру В.І. Скляренка. Інших пропозицій не надходило. Як і належить за процедурою, кандидат на посаду голови районної ради В.І. Скляренко виступив зі своєю програмою, відповів на запитання колег-депутатів. Його прізвище було внесено в бюлетені для таємного голосування. За результатами таємного голосування лічильна комісія оприлюднила результати: участь у голосуванні взяли 42 депутати, 37 голосів віддано за Скляренка В.І., 5 – проти. Таким чином на підставі пункту 1 статті 43, частини 1 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, частини 9 статті 15, частини 11 статті 21 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” районна рада вирішила обрати головою районної ради шостого скликання Скляренка Василя Івановича. Цим же рішенням звільнено Степанова С.М. з посади голови Олександрівської районної ради п’ятого скликання у зв’язку із закінченням строку повноважень ради та виходом на пенсію згідно з пунктом 2 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
    За процедурою таємного голосування депутати обрали і заступника голови районної ради. Кандидатуру на посаду заступника голови районної ради вніс голова районної ради В.І. Скляренко. Він запропонував обрати на цю посаду депутата Олександра Степановича Невмержицького. Підсумок таємного голосування такий: голосували 42 депутати: 39 – за, 3- проти. Отож на підставі пункту 1 частини 1 статті 43, частини 1 статті 56 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 15 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” районна рада вирішила обрати заступником голови районної ради шостого скликання Невмержицького Олександра Степановича. Безпалого А.В. звільнено з посади заступника голови Олександрівської районної ради п’ятого скликання в зв’язку з закінченням строку повноважень ради згідно з пунктом 2 статті 56 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.  
    Після обрання голови районної ради та заступника голови районної ради районна рада на підставі пункту 2 частини 1 статті 43 та статті 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” прийняла рішення про утворення шести постійних комісій районної ради, зокрема:
    – постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, власності та інвестиційної діяльності;
    – постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку територій, благоустрою та житлово-комунального господарства;
    – постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та раціонального використання природних ресурсів;
    – постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики, у справах сім’ї та соціального захисту населення;
    – постійної комісії районної ради з питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, правопорядку, діяльності громадських організацій та адміністративно-територіального устрою;
    – постійної комісії районної ради з питань промисловості, енергетики, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі та підприємництва.
    На сесії затверджено склад та голів постійних комісій районної ради.
    З питань бюджету, фінансів, власності та інвестиційної діяльності:
Савченко Володимир Васильович – голова комісії
Авксентьєв Валерій Володимирович
Гончаренко Григорій Кіндратович
Данов Костянтин Михайлович
Емірова Любов Іванівна
Ковтун Володимир Олександрович
Лушпай Анатолій Олександрович
Чумак Анатолій Васильович.
   
    З питань соціально-економічного розвитку територій, благоустрою та житлово-комунального господарства:Синявський Олександр Петрович – голова комісії
Дєдов Валерій Володимирович
Малина Микола Іванович
Степанов Станіслав Миколайович
Тарасенко Василь Григорович
Торосян Смбат Артушович
Шпичак Роман Вікторович
   
   
    З питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та раціонального використання природних ресурсів:Зеленько Василь Петрович – голова комісії
Барбул Андрій Валентинович
Джемелінський Олександр Васильович
Закревський Олександр Миколайович
Курятенко Руслан Володимирович
Половенко Тетяна Іванівна
Снісаренко Григорій Олександрович
   
    З питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики, у справах сім’ї та соціального захисту населення:
Нечепоренко Лариса Федорівна – голова комісії
Бірець Сергій Миколайович
Зінченко Олександр Володимирович
Зубаха Олександр Стефанович
Корнєєв Валерій Петрович
Кравченко Сергій Миколайович
Рустамян Ігор Манукович
Семенов Олександр Федорович

    З питань діяльності ради, депутатської етики, регламенту, законності, правопорядку, діяльності громадських організацій та адміністративно-територіального устрою:
Шаповал Федір Олексійович – голова комісії
Березенко Олександр Іванович
Даниленко Валентина Василівна
Доля Ніна Миколаївна
Лаврусь Андрій Миколайович
Марфула Микола Миколайович
Хоменко Тетяна Павлівна
 
    З питань промисловості, енергетики, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі та підприємництва:
Брайко Сергій Вікторович – голова комісії
Дмитращенко Ніна Володимирівна
Засько Ігор Леонідович
Лапчик Микола Вікторович
Олійник В’ячеслав Олександрович
Тімановський Володимир Миколайович
Шпильовий Олександр Петрович
   
    Депутати на сесії розглянули і погодили питання впорядкування умов оплати праці голови районної ради та заступника голови районної ради; затвердили порядок денний наступного пленарного засідання сесії.
Кількість переглядів: 278