Під кутом зору громади – зміни до Конституції

Уряд ухвалив розпорядження “Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади”.

Ця реформа має бути всебічно обговорена, мають бути враховані думки всіх територій, всіх громад для того, щоб ця система була якомога ефективнішою.

Суть децентралізації влади – максимально передати повноваження на місця і фінансові інструменти для реалізації цих повноважень,чітко розмежувати повноваження як між органами місцевого самоврядування так і між органами виконавчої влади за принципом субсидіарності, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцями і перед державою. Важлива функція, яку передадуть регіонам – повноцінне планування регіонального розвитку, з тим, щоб кожна громада мала можливість для реалізації.

Районна бібліотека для дорослих розгорнула куточок інформування громадян «Конституція: якісні зміни», де представлено порівняльну таблицю змін, звернення до громадян Олександрівщини, скриньку для пропозицій, історію конституційного ладу в Україні, атрибути, державні та народні символи України. Куточок доповнюють жовто-блакитні стрічки, що прикрашають виставку «Україна суверенна: від витоків до сьогодення».

Під час проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів «Децентралізація влади – через зміни до Конституції», «Зміни до Конституції – під прицілом громади», дискусійних п’ятихвилинок з користувачем «Оновлена Конституція: ваш погляд», зустрічей з компетентним юристом «Під кутом зору фахівця» громадської приймальні «Віче», що працює при районній бібліотеці спільно з управлінням юстиції.

Саме зміни до Конституції мають забезпечити фундамент демократичних змін як основу побудови країни європейського зразка. Досягти цього без розширення прав місцевого самоврядування, децентралізації влади неможливо. Незважаючи на зовнішні чинники, загрозу військової агресії Україна буде йти шляхом цих перетворень.

Кількість переглядів: 80