Підготовка шкіл до нового навчального року

На часі липень, середина літа. А вже нині районна влада турбується про підготовку шкіл до нового навчального року, зокрема і про підготовку до опалювального сезону, зважаючи на ситуацію з газом, яким опалюється чимало навчальних закладів, і можливістю переведення шкільних котелень на альтернативні види палива.

Тож 11 липня, з цією метою, в Несватківській, Голиківській, Красносілківській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, в Ставидлянській — І-ІІ ступенів, в Кримківській — І ступеня побували голова районної державної адміністрації  Сергій Шпирка, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райднржадміністрації Яніна Драган, керівник господарської групи відділу освіти райдержадміністрації Анатолій Лаврусь.

Вони одностайно відзначили гарну роботу директорів шкіл Несватківської – Любові Нестройної, Голиківської – Юрія Гарбара, Красносілківської – Марії Зубахи, Ставидлянської – Любові Кучуєвої, Кримківської – Тетяни Макаренко та колективів цих закладів. Завдяки їх старанням уже нині ці школи до нового навчального року готові на 90 відсотків.

Керівники ретельно оглянули котельні, проаналізували ефективність їх використання, виявили можливості економії газу, яким опалюються більшість шкіл, а також при потребі — можливості переходу на альтернативні види палива.

Щодо економії газу, то у всіх школах актуальним є встановлення електричного насоса для покращення циркуляції води в системі опалення, що дасть можливість зекономити 5-10 відсотків газу. Адже в Несватківській та Красносілківській школах в основному використані резерви енергозбереження. Труби, прокладені в землі від котельні до школи, утеплені скловатою, вікна, двері в школі — енергозберігаючі, зокрема в Красносілківській школі й нова, сучасна система обігріву. 

В школах задля безпеки потрібні газоаналізатори.

Акцентувалось увага голів сільських рад та директорів шкіл при потребі на переобладнанні котлів під дрова та вугілля.

У ході роботи виявлялено й інші проблеми. Наприклад, в їдальні Несватківської школи не вистачає плит для приготування їжі, потрібна духова шафа або електроплита з духовкою.

В Голикому переймаються колодязем, на ремонт якого перераховані кошти. В Красносілці проблемні димар та шкільний автобус, моторесурс якого використаний сповна.

Дирекції Ставидлянської школи  вказують інспектори зазвичай на те, що їх котельня зна­ходиться в підвалі школи, і її заради безпеки потрібно перенести. Чимало шкільних проблем допомагають вирішити сільські голови Сергій Тукало, Володимир Смалиус, Іван Богаченко, Володимир Капкан.

Завжди йдуть назустріч директорам шкіл і керівники місцевих господарств Іван Крейтор, Василь Зеленько, Олександр Камишов, Степан Бабак та інші.

Районні керівники відвідали дитячий садок Красносілківської сільської ради. Обговорили перспективи цього дитячого закладу.

Керівники впевнені, що до 1 вересня школи будуть готові стовідсотково. І всі питання, що стосується опалення, та й інші будуть вирішені. 

Кількість переглядів: 352