Підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2019 року

Про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2019 року на апаратній нараді, яку 22 жовтня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей, доповіли начальник управління соціального захисту населення Людмила Ковтун та начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Тимко.

За статистичними даними в районі проживає 2908 дітей віком від 7 до 18 років, які відповідно до чинного законодавства мають право на відпочинок та оздоровлення.

У 2019 році на території району робота по оздоровленню та відпочинку дітей проводиться в ДЗОВ “Жовтень”, Староосотському дитячому обласному протитуберкульозному санаторії, та 28 пришкільних таборів.

Протягом оздоровчої кампанії 2019 року забезпечено оздоровленням та відпочинком 1734 дитини, а саме: у закладах з денним перебуванням – 1258 дітей, стаціонарних оздоровчих закладах – 476 дітей.

На здійснення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році з бюджетів усіх рівнів та за рахунок позабюджетних коштів використано 943,8 тис грн. На оздоровлення та відпочинок дітей у стаціонарних закладах – 492,9 тис грн, в тому числі кошти сільських (селищних) рад 54,65 тис грн., на оздоровлення дітей в пришкільних таборах – 431,2 тис грн, в тому числі кошти сільських (селищних) рад 128,3 тис грн. та 19,7 тис грн позабюджетних коштів.

За рахунок коштів районного бюджету до табору ДЗОВ “Жовтень” придбано 72 путівки та оздоровлено 72 дітей пільгової категорії, із них: 4 дітей-сиріт,  13 дітей позбавлених батьківського піклування, 46 дітей з багатодітних сімей, 2 дитини з малозабезпечених сімей, 6 дітей осіб визнаних учасниками бойових дій та 1 дитина внутрішньо переміщених осіб.

На відпочинок та оздоровлення направлено 27 дітей пільгової категорії до ТОВ “КО “Перлина Чорномор’я”, ДЗОВ “Чайка” та ДЗОВ “Дружба”. Із них: 2 дитини-сироти, 3 дитини позбавлені батьківського піклування, 11 дітей батьків, визнаних учасниками бойових дій в АТО, 10 дітей з багатодітних сімей та 1 дитину з малозабезпеченої сім’ї.

З початку року за рахунок коштів державного бюджету в УДЦ “Молода гвардія” та МДЦ “Артек” оздоровлено 12 дітей: 7 дітей з багатодітних сімей, 2 дитини з багатодітних, малозабезпечених сімей, 1 дитина особи визнаної учасником бойових дій та 2 обдаровані та талановиті дитини.

На базі закладів загальної середньої освіти функціонувало 28 таборів, із них: 20 таборів відпочинку з денним перебуванням та 8 профільних, 5 мовних таборів на базі Олександрівської ЗШ 1-ІІІ ст.№1, Олександрівської філії КЗ “Олександрівське НВО №1”, Олександрівського НВК КЗ “Олександрівське НВО №2”, Красносільської ЗШ І-Ш ст. КЗ “Красносільське НВО”, Красносілківської ЗШ І-Ш ст. КЗ “Красносілківське НВО” та три табори екологічного спрямування на базі Бірківської філії, Підлісненської філії КЗ “Олександрівське НВО №2” та Староосотської філії КЗ “Олександрівське НВО№1”.

Всього охоплено відпочинком 1258 дітей, із них: 55 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 47 дітей з інвалідністю. 458 дітей з багатодітних сімей, 52 дітей постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 74 талановитих та обдарованих дітей, 11 дітей внутрішньо-переміщених осіб, 142 дитини учасників бойових дій в антитерористичній операції, 50 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, 268 дітей з малозабезпечених дітей та 101 дитина працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Тривалість відпочинкової зміни – 14 днів. Відпочинок учнів 1-10 класів у пришкільних таборах з денним перебуванням відбувся з 1 червня по 18 червня 2019 року, в тому числі по суботах.

Фінансування оздоровчої кампанії в 2019 році здійснювався за рахунок коштів районного бюджету та бюджетів сільських і селищних рад. На оздоровчу кампанію були передбачені кошти у сумі 488 тис. грн.

У всіх пришкільних таборах режим дня складався так, щоб його можна було корегувати відповідно до погодних умов та стану здоров’я дітей.

Особлива увага приділялася організації роботи харчоблоку: дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правильність складання меню. Діти пришкільних таборів з денним перебуванням були забезпечені 2 разовим харчуванням.

У пришкільних таборах з денним перебуванням проводились найрізноманітніші конкурси, концерти, вікторини, екскурсійні поїздки для ознайомлення з визначними пам’ятками.

Протягом  табірної  зміни  вихованці   брали   участь  у  різноманітних    спортивних змаганнях, естафетах, конкурсах, турнірах з тенісу, волейболу, футболу.

У відпочинковий період районний будинок дитячої та юнацької творчості постійно забезпечував методичну та організаційну допомогу дитячим закладам відпочинку у проведенні культурно-масових і спортивних заходах, гуртковій роботі, організації відпочинку дітей та учнівської молоді.

Протягом літнього періоду 2019 року випадків харчових отруєнь та порушень правил пожежної безпеки під час проведення оздоровлення та відпочинку дітей не зафіксовано.

Кількість переглядів: 31