Питання легалізації виплати заробітної плати в районі розглядалося під час засідання робочої групи

20 лютого п.р. під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Анатолія Каражбея відбулось засідання районної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення   в районі. В засіданні взяли участь керівники та спеціалісти управлінь та відділів райдержадміністрації, державних установ та організацій. Також до участі в засіданні було запрошено представників окремих підприємств та агроформувань.

Розпочинаючи засідання А. Каражбей зазначив, що: “в нових умовах, взявши до уваги , що з 01 січня 2019 року державою встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 4173 грн., всім членам робочої групи потрібно максимально працювати шляхом роз’яснення роботодавцям і найманим працівникам всі ньюанси та нові шляхи по реалізації завдань, які поставлені державою в сегменті соціально-трудових відносин та оплати праці в 2019 році.”

Головний пеціаліст управління соціального  захисту райдержадміністрації, секретар робочої групи Т. Предзимірська  доповіла, що за статистичними даними станом на 01 січня 2019 року заборгованість по заробітній платі на підприємствах району була відсутня. За статистичними даними станом  на 01 лютого 2019 року заборгованість по заробітній платі на підприємствах району становила 74,3 тис. грн.. Єдиним підприємством у якого у січні 2019 року виникла заборгованість із заробітної плати є   ДП «СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО_ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ (№104), яка станом на 20 лютого п.р. виплачена у повному обсязі.

На постійному контролі стоїть питання оплати праці  та рівень заробітної плати працівників в районі.

Згідно опитування підприємств та організацій в телефонному режимі, розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників на підприємствах району у грудні 2018 року складав:

сільське господарство – 8190 грн.;

переробна промисловість – 7527 грн;

постачання електроенергії, газу – 11941 грн;

водопостачання, каналізація – 7609 грн;

будівництво – 6381 грн;

оптова та роздрібна торгівля – 7358 грн;

транспорт – 9429 грн;

тимчасове розміщення й організація харчування – 4283 грн;

інформація та телекомунікація – 6502 грн;

фінансова та страхова діяльність – 11449 грн;

операції з нерухомим майном – 5084 грн;

професійна, Наукова та технічна діяльність – 7826 грн

адмін. обслуговування – 5552 грн;

державне управління – 14564 грн;

освіта – 7420 грн;

охорона здоров»я – 6558 грн;

спорт – 5817 грн;

інші види послуг – 5319 грн.

Відповідно до здійсненого детального аналізу рівня заробітної плати по підприємствах району, вияснилося, що заробітна плата у січні п.р. виплачувалася  згідно  штатного розпису та відсотків ставки зайнятості з розрахунку 4173 грн., згідно законодавчо встановленого мінімального рівня.

З метою сприяння легалізації трудових відносин протягом січня-лютого 2019 року проведено  4 рейди на об’єкти приватного підприємництва на території Олександрівської селищної ради, обстежено 31 ФОПа.

Спеціалісти управління проводять роз’яснювальну роботу, щодо підвищення рівня заробітної плати фізичними особами-підприємцями. Так, при бесіді з ФОП та керівниками приватних підприємств, які використовують найману працю, рекомендується виплачувати заробітну плату згідно кваліфікації працівника, але не менше встановленого законодавством мінімуму 4173 грн. . Особливо звертається увага на сферу торгівлі, аптечних закладів, таксі, закладів громадького харчування тощо.

За результатами засідання було прийнято ряд рішень, щодо посилення заходів у даній сфері та дано ряд доручень відповідальним виконавцям.

Кількість переглядів: 12