Подорожуй безпечно

Праця за кордоном: сподівання і реальність – саме ця тематика стала основною на семінарі з питань запобігання нелегальній трудовій міграції і торгівлі людьми,експлуатації дитячої праці, який було проведено 21 січня в Олександрівській районній філії Кіровоградського ОЦЗ.

Основною метою семінару було надання вичерпної інформації стосовно основних правил та законодавчих положень працевлаштування за  кордоном.                   

На захід була запрошена Науменко  Галина Степанівна – фахівець із соціальної роботи Олександрівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. ”Виїжджаючи за кордон,  дуже важливо дотримуватись певних правил безпеки”,- зазначила Галина Степанівна. На жаль,щодня жертвами шахраїв стають чимало  не проінформованих людей.

Фахівцем  із соціальної роботи були надані конкретні рекомендації стосовно працевлаштування за кордоном,а зокрема:

    1.Якщо ви отримали привабливу пропозицію  працевлаштування за кордоном,але вагаєтесь,відвідайте сайт Програми боротьби з торгівлею людьми місії МОМ в Україні(www.iom.org.ua) або ж подзвоніть безкоштовно зі стаціонарних телефонів на “гарячу лінію”   Центру консультування мігрантів  0-800-505-50-10 та 527- з мобільного.Обов’язково переконайтесь,що ваша робота  за кордоном має законний статус.

       2.Працювати  за кордоном можна лише у разі наявності робочої візи.Для  роботи  за кордоном вам необхідний офіційний дозвіл країни,яка вас цікавить.В іншому разі,робота буде вважатись незаконною і у разі виявлення порушень органами виконавчої влади(правоохоронцями),вас очікує депортація.

        3.Небезпека торгівлі людьми може торкнутись кожного.Для того,щоб цього уникнути,обов’язково потрібно зробити ксерокопії всих важливих документів, пов’язаних із виїздом(віза,паспорт,страховка,контракт,запрошення,тощо) та тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів.Крім того,залиште копії у своїх рідних та близьких.Ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт,окрім,як працівникам посольств,консульських установ та прикордрнних пунктів пропуску.

  1. Стережіться шахрайських агентств!Перш ніж скористатись послугами тієї чи іншої компанії,прискіпливо зберіть інформацію про неї.Зверніть увагу на те,що посередник повинен мати ліцензію Міністерства праці та соціальної політики України на провадження посередництва.Дізнатись про це можна телефоном 8 044 289 50 97 і відвідавши інтернет-ресурс(www.mlsp.gov.ua).
  2. Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію,зверніться по допомогу до посольства України у країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України за телефонами:(044)238-16-01,(044)238-16-09,(044)238-17-37

  Наостанок Галина Степанівна звернула увагу на можливість отримати допомогу  від      Міжнародного жіночого правозахисного центру “Ла Страда Україна”та Національної “гарячої лінії”з питань протидії торгівлі людьми 0-800-500-225.

Кількість переглядів: 11