Поезія рук невтомних

В Олександрівському районному краєзнавчому музеї відкрилась виставка картин Антоніни Штим і Тетяни Штим, вишитих бісером. Вона має назву “Поезія рук невтомних”.

На церемонії відкриття, на жаль, була присутня тільки одна із майстринь – начальник відділу культури Олександрівської райдержадміністрації Антоніна Штим.

Вона родом з Олександрівки, хоча має родниківське коріння. Ще займається аплікацією з тополиного пуху, писанкарством. Інша майстриня Тетяна Штим, роботи якої представлені на виставці, народилась в селі Родниківка. Проживає в селі Нова Осота. Працює бібліотекарем Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Обидві майстрині – члени Кіровоградського обласного об’єднання майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Дивосвіт”, неодноразово показували свої твори на районних і обласних святах. Крім вишивання бісером вони ще володіють і технікою бісероплетіння. На вишивання бісером Тетяну Штим “підсадила” її подруга Антоніна Штим.

Саме вишивання бісером, що вимагає неабиякого старання і  посидючості, допомагає жінкам долати прикрості, що іноді трапляються у нашому непростому житті. У твори  майстринь, а їх на виставці представлено 18, вплетені щастя, ніжність, мрії і тепло душ. Це ікони, зображення ангелів, дітей, пейзажі, картини з українського побуту.  Навіть важко виділити якусь із картин окремо. Всі вони вражають витонченістю.

Директор Олександрівського районного краєзнавчого музею Василь Білошапка, виступаючи на відкритті виставки, зазначив, що бісер винайшли у стародавньому Єгипті ще шість тисяч років тому. І відтоді він підкорив усю планету. Про нього навіть вірші пишуть.

Детальніше  про творчість майстринь розповіли методист з фольклору та декоративно-ужиткового мистецтва  Олександрівського районного будинку культури Лілія Сирота та майстриня Антоніна Штим.

Тож варто завітати у музей і насолодитись творчістю вишивальниць бісером Антоніни Штим і Тетяни Штим.

Кількість переглядів: 55