Понад крутами – вічність у сурми сурмить

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути.
   До цієї дати  Олександрівська районна бібліотека для  дорослих організувала і провела  цикл заходів “Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ”.

У читальному залі бібліотеки  відбувся захід, приурочений цій даті – година звитяги ” Юних сміливців  лиш  жменька була – із серцем зі  сталі  і  духом  з  граніту”. На заході були присутні юні користувачі бібліотеки.  Бібліотекарі  Валентина Бондар та Людмила Безверха  доступно та цікаво розповіла присутнім про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна. 

Бібліограф Катерина Трегуб  ознайомила присутніх з літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми. Також вони переглянули  виставку-пам’ять  “Залізним  кроком у  віки Герої Крут ідуть”. Для всіх бажаючих пройшов пізнавальний кінозал “Пам’ятаємо про Крути”, присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. До перегляду документального фільму “Крути – молода кров” з серії “Україна – забута історія” долучилась користувачі бібліотеки.

Єлизаветградківською селищною  бібліотекою для учнів школи  було проведено годину історичної правди присвячену Дню пам’яті Героїв Крут – “Понад Крутами – вічність у сурми сурмить”. Бібліотекар Голинська Вікторія  доступно та цікаво розповіла присутнім про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.

На заході  проводилась паралель між подвигом героїв Крут та героями АТО. Активну участь  брали  юні користувачі : готували повідомлення про бій під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені  героям. Під час заходу користувачі переглянули відеофільм “Легенда про студентське військо”, присвячений воїнам Крут та мультимедійну презентацію “Учасники бою під Крутами”. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Наприкінці  присутні були ознайомленні з книжковою виставкою “Пам’ятати про Крути”, де були представлені документи про подвиг українських юнаків, який навічно залишиться в історії як символ національної честі, та нескореного духу нашої нації.

Кількість переглядів: 40