Попередження злочинів проти дітей та дотримання прав неповнолітніх

Про завдання органів влади, органів місцевого самоврядування та національної поліції в районі щодо попередження злочинів проти дітей, дотримання прав неповнолітніх інформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Марина Яців на щопонеділковій оперативній нараді, яку 1 липня провів перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Каражбей.

За її словами, службою у справах дітей районної державної адміністрації постійно вживаються заходи щодо попередження злочинів проти дітей, дотримання прав неповнолітніх, своєчасного виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування і потребують захисту з боку держави та встановлення правового статусу таким дітям.

З метою виявлення дітей, які жебракують, бродяжать, потребують соціальної допомоги, служба у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органами місцевого самоврядування, працівниками поліції щотижня проводить профілактичні рейди “Діти вулиці”, “Вокзал”. Станом на 1 липня 2019 року проведено 101 рейди.

З метою проведення профілактичної роботи службою у справах дітей забезпечено стовідсоткове відвідування сімей з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 1 липня 2019 року проведено 78 обстежень умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У ході проведення рейдів з батьками та дітьми проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо належного виховання та утримання дітей, запобігання жорстокого поводження з ними, протиправних дій щодо неповнолітніх. Під час проведення рейдів не виявлено дітей, які самовільно залишають місце постійного проживання.

Службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечується раннє виявлення, облік та здійснення соціальної роботи з різними категоріями сімей і осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Про виявлення дітей та постановку їх на облік СЖО до РЦСССДМ надсилаються повідомлення про дитину, що опинилася в СЖО. Протягом 7 робочих днів РЦСССДМ повідомляє Службу про проведену роботу та надає акт, що описує потреби сім’ї. В разі потреби сім’ї у здійсненні соціального супроводу, питання виносить на засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Олександрівській РДА. Постійно здійснюється ведення обліку сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Станом на 1 липня 2019 року на обліку служби у справах дітей перебуває 43 дитини які проживають в 16 сім’ях.

Відповідно до порядку взаємодії між Олександрівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та з районним підрозділом Олександрівського РВ Пробації України у Кіровоградській області здійснюється постійний контроль за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від покарання з випробуванням або умовно – достроково з метою покращення правопорядку в районі. Станом на 1 липня 2019 року на обліку в РВ Пробації  та РЦСССДМ перебувають 3 неповнолітніх, що вчинили злочини.

Протягом звітного періоду 9 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

В загальноосвітніх закладах району проводились лекції на тему “Обери здоровий спосіб життя”, “Я – проти насильства”, ” Злочини серед неповнолітніх”.

Проводяться наради з головами сільських рад з питань дотримання законів України “Про охорону дитинства”, “Про забезпечення організаційно-правових заходів соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” та роботи з неблагополучними сім’ями. Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації постійно надається консультативна, методична та правова допомога сільським радам з питань дотримання прав та інтересів дітей. Зосереджується увага на проведенні профілактичних заходів щодо виконання батьками батьківських обов’язків, попередження випадків насильства над дітьми, протиправних дій. щодо неповнолітніх. З батьками з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах постійно проводиться робота щодо неможливості залишення дітей без нагляду, що може призвести до трагічних наслідків.

У загальноосвітніх закладах району складено банки даних дітей, які потребують особливої уваги з боку педагогів, психологів.

Також на території району в сім’ях опікунів. прийомних сім’ях проживають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування ці діти і сім’ї також можна віднести до кризової категорії. Станом на 1 липня 2019 року в районі 97 дітей, з яких 64 дітей перебувають під опікою, піклуванням, 27 дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. В інтернатних закладах виховується 3 дитини, у патронатній сім’ї 3 дітей, 1 дитина тимчасово влаштована в родину родичів. Таким чином діти, які виховуються в сімейних формах виховання становлять 96,9 %. З цими сім’ями також постійно проводиться робота щодо неможливості залишення дітей без нагляду.

Кількість переглядів: 43