Пошук оптимальних шляхів щодо розвитку і модернізації системи позашкільної освіти – завдання глави держави місцевій владі

Вимога Президента України – створити кожній дитині умови для розвитку творчих здібностей та підвищити рівень охоплення позашкільною освітою максимальної кількості дітей. Саме на цьому було акцентовано увагу під час проведення щопонеділкової наради голови райдержадміністрації з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України.

Відкриваючи нараду, голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв зазначив, що Глава держави поставив завдання владі на місцях створити умови для охоплення різним формами позашкільної освіти не менше 70 % дітей   відповідного віку.

    З інформацією про перші результати активізації розвитку позашкільної освіти в районі крізь призму соціальних ініціатив Президента України виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації Федір Шаповал. За його словами, в районі станом на 15 жовтня функціонують 3 позашкільні навчальні заклади: РЦДЮТ, ДЮСШ, СЮТ, які фінансуються з районного бюджету.

У позашкільних навчальних закладах системи освіти працюють 120 гуртківхудожньо-естетичного. науково-технічного, еколого натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного та інших напрямів.

Усього гуртковою роботою на базі позашкільних навчальних закладів району охоплено 2105 дітей, що становить 79 % від загальної кількості дітей шкільного віку. Для прикладу у 2012-2013 навчальному році цей показник становив усього 59 %.

У здобутті позашкільної освіти учні надають перевагу художньо-естетичному, спортивному, науково-технічному та дослідницькому напрямам.

Активізовано роботу позашкільних навчальних закладів з обдарованими дітьми. З метою виявлення, підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень та створення умов для самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві проводяться конкурс-захист науково-дослідницьких робіт школярів, інтелектуальні ігри. На базі РЦДЮТ функціонує наукове товариство “Інтелектуал”, вихованці якого є слухачами Кіровоградського МАНу.

Ефективним та якісним показником результативності діяльності гуртків та кожного окремого вихованця позашкільного навчального закладу, стимулом для розвитку та самоствердження учнів у середовищі однолітків є  районні масові заходи. Вони сприяють задоволенню потреб учнів, вихованців у професійному самовизначенні та творчій самореалізації. Районні масові заходи відображають стан розвитку дитячої і юнацької творчості та спортивної майстерності.

З метою реалізації нових соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України”, на виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року № 756/2012 “Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості” за звітний період поточного року проведено ряд різноманітних конкурсів та фестивалів з метою виявлення, підтримки та розвитку талановитих та обдарованих дітей

Використовуються різноманітні за формою і змістом заходи. Це: презентації книжково-ілюстративних виставок “Моя сім’я, моя родина в житті і долі України”. “Сім’я: час змін”; засідання “круглого столу” “Молода сім’я в сучасній Україні: аналіз можливостей та перспектив”; вечір-роздум “Кохання по-українські”; літературно-мистецькі вечори; інтерактивні зустрічі “Українська родина в XXI ст.”; шоу всемогутніх татусів “Мій татусь -найкращий у світі”, книжкові виставки “Сім’я в літературі та література у сім’ї” тощо.

Позашкільні навчальні заклади беруть участь у всеукраїнських, обласних масових заходах.

Підсумовуючи результати наради, Валерій Авксентьєв відмітив, що Глава держави наголошує на необхідності збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів, особливо у сільській місцевості.

Також, під час наради голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв вручив юним спортсменам спортивного клубу “Богун”, які стали призерами відкритого чемпіонату області та чемпіонату України з хортингу, грамоти та нагороди.

Кількість переглядів: 80