“Послуги – це той же товар, за який потрібно платити”. За результатами наради у голови районної державної адміністрації

117 тис. 691 грн. заборгували мешканці комунального сектора Олександрівки КП “Оберіг” станом на 1 травня 2010 року за надання комунальних послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Сума вражаюча. Якби ці кошти були повернуті, комунальне підприємство змогло б набагато ефективніше надавати послуги, закупити техніку вкрай необхідну для роботи.
    Найгірше те, що заборгованість жителів багатоквартирних будинків за цей вид послуг з кожним місяцем зростає. Якщо станом на 1 січня 2010 року сума боргу становила 78 тис. 647 грн., то вже на 1 квітня 2010 року вона сягнула цифри 95 тис. 994 грн.
    Вчасно не сплачують жителі Олександрівки і за послуги водопостачання та водовідведення. КП “Оберіг-Аква” споживачі води заборгували станом на 1 травня 2010 року 27 тис. 256 грн. І тут борг зростає з місяця в місяць. На початок року сума заборгованості за воду КП “Оберіг-Аква” становила 20 тис. 904 грн. За чотири місяці вона виросла майже на 7 тис. грн.
    Вкрай незадовільно розраховуються за надані комунальні послуги і жителі селища Лісового. КП “Лісове” з часу його створення вони заборгували 69 тис. 251 грн.
    Такий стан з розрахунками за надання комунальних послуг змусив втрутитися у ситуацію районну державну адміністрацію і скликати нараду з питань оплати населенням за житлово-комунальні послуги, яку провів 25 травня голова районної державної адміністрації В.Авксентьєв за участі першого заступника голови райдержадміністрації О.Невмержицького, головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Ю.Чернеги, начальника управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації С.Антіпова, директорів комунальних підприємств з Олександрівки, Лісового та Бірок.
    Детально про роботу комунальних підприємств та оплату населенням за житлово-комунальні послуги доповів на нараді Ю.Чернега. Про те, які заходи вживаються комунальними підприємствами для своєчасної оплати жителями за надані комунальні послуги та погашення боргів, звітували директори комунальних підприємств КП “Оберіг” М. Третяк, КП “Оберіг-Аква” О.Безпечний, комунального підприємства села Бірок В.Винник. Ситуація з оплатою за комунальні послуги вимагає вжиття радикальних заходів, аж до жорстких. По-іншому бути і не може, бо це ставить під загрозу нормальну роботу комунальних підприємств по забезпеченню населення водою та підтримання належного санітарного стану територій.
    Послуги – це той же товар, за який потрібно платити. Та чомусь не всі споживачі це розуміють і свідомо не платять за надані послуги. Бо як розцінити ситуацію з оплатою, коли пенсіонери, люди з невеликими доходами вчасно сплачують за надані послуги, а ті, хто має значно вищі статки, заборгували чималі суми.
    Значний відсоток жителів не допускають у свої домівки спеціалістів з перевірки димовентиляційних каналів, чим ставлять під загрозу своє життя і життя сусідів. Списки таких громадян за рішенням наради будуть направленні в Олександрівське управління газового господарства для відключення їх домоволодінь від газової мережі.
    Коли порушується законодавство про оплату наданих послуг, не допомагають попередження, доводиться вдаватися до крайніх заходів – боржникам відключатимуть воду як в комунальних будинках, так і в приватному секторі. Таке рішення прийнято на нараді.
    Ще одним пунктом зобов’язано директора КП “Оберіг” М.Третяка негайно скласти списки боржників за надані комунальні послуги з утримання будинків та прибудинкових територій та вжити заходи з погашення боргу.
    Окремим дорученням голови райдержадміністрації буде проведено відповідними службами обстеження території і філій “Олександрівська комплексна геологорозвідувальна партія”, куди жителі незаконно звозять сміття і утворюють несанкціоновані сміттєзвалища.
    Списки боржників військовослужбовців, які заборгували за комунальні послуги КП “Лісове”, будуть передані начальнику військової частини з проханням посприяти у погашенні заборгованості.
Кількість переглядів: 124