Президент України наголошує – захист прав дитини є одним із ключових національних пріоритетів України

  Під головуванням голови районної державної адміністрації Валерія Авксентьєва 16 грудня відбулася оперативна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади.

   Головним питанням, яке було піднято на нараді, було питання реалізації в районі завдань і доручень Президента України щодо захисту прав дитини.

   Голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв зазначив, що Президент України визначає захист прав дитини одним із ключових національних пріоритетів України і зобов’язує усі відповідальні органи влади працювати в інтересах дітей. Забезпечення належного захисту прав дитини є складовою процесу європейської інтеграції України.

   Про роботу щодо реалізації в районі завдань і доручень Президента України щодо захисту прав дитини присутніх проінформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Марина Сандул. За її словами, в Олександрівському районі протягом останніх трьох років, зменшується сирітство, зростає влаштування посиротілих дітей в сім’ї громадян України, запроваджено соціальну підтримку сімей з профілактики соціального сирітства та збільшено матеріальну допомогу сім’ям здітьми даної категорії. Досягнуто сталого щорічного зменшення кількості дітей, які втрачають батьківське піклування. Так, загальна кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування станом на 1 грудня 2013 року становить 106 дітей з яких 66 дітей перебувають під опікою, піклуванням, 12 дітей в прийомних сім’ях, 9 в дитячих будинках сімейного типу, в інтернатних закладах виховується 9 дітей, з них: в закладах Міністерства освіти і науки – 7 дітей, Міністерства охорони здоров’я -2 дітей. У професійно-технічних училищах навчається 10 дітей. Таким чином діти які виховуються в сімейних формах виховання становить 82 % у попередньому 2012 рік лише 64% дітей виховувалися в сімейних формах виховання.

   На сесії районної ради 7 серпня 2013 року  була прийнята програма «Забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на період до 2015 роки.» Протягом 2013 року на виконання даної програми було забезпечено житлом 7 осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавленого батьківського піклування.

   Як зазначив начальник відділу освіти райдержадміністрації Федір Шаповал у районі діють просвітницькі програми превентивного спрямування: «Програма з профілактики та бездоглядності серед неповнолітніх на період до 2015 року», «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року», «Програма правової освіти населення на 2011-2015 роки».

   У навчальних закладах та в відділі освіти створено банк даних дітей пільгових категорій. Так, станом на 15 грудня 2013 року на обліку перебуває 846 дітей.

   Відділом освіти, навчальними закладами району проводиться робота щодо дотримання чинного законодавства по захисту прав дітей.

   Для виявлення дітей пільгових категорій та захисту їх законних прав та інтересів двічі на рік поновлюються соціальні паспорти шкіл району.

   На обліку відділу освіти перебуває 8 дітей-сиріт та 57 дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі діти зазначеної категорії забезпеченні житлом та безкоштовним харчуванням, отримують передбачені законодавством виплати (пенсію по втраті годувальника, державну допомогу на дітей, які перебувають під опікою), двічі на рік діти проходять обов’язковий профілактичний медичний огляд та щороку оздоровлюються у пришкільних дитячих таборах.

   Олександрівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює з сім’ями, дітьми та молоддю з метою надання соціальної підтримки, захисту та допомоги даній категорії населення. Центром ведеться загальнорайонний облік сімей, які потрапили в складні життєві обставини в яких виховуються неповнолітні діти.

   – Президент України наголошує – варто не забути про жодну дитину у День Святого Миколая, у новорічні та різдвяні свята усі діти потребують особливої уваги влади. Тому місцева влада має в ці дні приділити належну увагу усім дітям, які проживають на території, навчаються, перебувають в інтернатних, освітніх та лікувальних закладах – підкреслив голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв.

Кількість переглядів: 111