Прийомна сім’я-як об’єкт соціальної роботи

На сьогоднішній день в Україні в умовах економічної кризи,політичної  і соціальної нестабільності, радикальної соціально-культурної трансформації постає проблема щодо необхідності розробки нових форм утримання та виховання дітей,які перебувають в особливо кладних і дискомфортних умовах.Перш за все це стосується дітей- сиріт та дітей ,позбавлених батьківського піклування.

Зважаючи на актуальність проблеми виховання дітей- сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування,визнання урядом України доцільності функціонування прийомних сімей,як сімейних форм опіки,необхідність розгляду комплексного підходу до соціального виховання, з метою поширення у межах нашого регіону ,та в цілому Україні, міжнародного досвіду сімейного виховання дітей-сиріт 20 березня в Олександрівській філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено засідання клубу “Успішна жінка” на тему :”Від хобі до бізнес-ідеї” .На засіданні була  присутня фахівець із соціальної роботи Олександрівського РЦССС ДН  Безпечна Світлана Анатоліївна.

Основним завданням даного заходу було: проаналізувати та пояснити технології пошуку,добору,оцінки та підготовки громадян,які бажають взяти дитину на виховання у свою родину;дати професійну оцінку змісту і методів психолого-педагогічного супроводу,які забезпечать подолання дитиною-сиротою травматичного досвіду проживання в сім’ї. Світлана Анатоліївна відмітила,що тенденція передачі все більшої кількості дітей в інтернатні заклади є показником кризи моралі та відповідальності суспільства перед своїм майбутнім.Так, як аудиторія жіноча,а жінка,як відомо є більш лояльними до проблем соціального характеру,присутнім було запропоновано скористатись інформацією про патронажні та прийомні  сім’ї та у разі потреби зустрітись із спеціалістом соціальних служб додатково.

”..Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з вами, прийомними батьками. І саме ви навчите цю дитину більше усміхатись і любити людей. І ваш вчинок зробить цей світ добрішим, -наостанок відмітила Світлана Анатоліївна.

Кількість переглядів: 36