Про підсумки проведення оздоровчої кампанії влітку 2015 року

Літню оздоровчу кампанію 2015 року в районі проведено на належному рівні, відповідно до районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків на 2014 – 2017 роки, затвердженої рішенням районної ради від     04 березня 2014 року № 616 (із змінами, затвердженими рішенням районної ради від 19 травня 2015 року № 404).

За статистичними даними станом на 01 січня 2015 року на території району проживає 2540 дітей віком від 7 до 17 років.

Станом на 01 вересня 2015 року оздоровленням та відпочинком охоплено 1354 дитини, що становить 53,3% від загальної чисельності дітей шкільного віку.

Особлива увага в районі у 2015 році приділялась оздоровленню дітей пільгових категорій. За оперативними даними протягом літньої кампанії було оздоровлено:

65 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

394 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей;

30 дітей – інвалідів;

37 дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС;

59 дітей, батьки яких беруть участь в проведенні антитерористичної операції;

33 дитини внутрішньо переміщених осіб;

32 дитини, які перебувають на диспансерному обліку;

75 талановитих та обдарованих дітей;

365 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей стало належне та своєчасне фінансування.

В місцевому бюджеті району на 2015 рік (з урахуванням змін) виділено кошти на оздоровлення та відпочинок дітей у стаціонарних закладах в сумі 136,0 тис. грн., на оздоровлення дітей в пришкільних таборах 183,69 тис. грн. та на оздоровлення дітей – інвалідів відповідно до районної Програми соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни і праці, інвалідів, дітей – інвалідів та громадян похилого віку в Олександрівському районі на 2015 – 2017 роки – 76,0 тис. грн.

На оздоровчу кампанію 2015 року використано 477,5 тис. грн.. Відповідно до обласної комплексної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей Кіровоградської області в район надійшли путівки на загальну суму 102.3 тис. грн.. За рахунок коштів районного бюджету відповідно до районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків на оздоровлення дітей в пришкільних таборах використано 173,79 тис. грн. та придбано путівки до оздоровчого табору «Жовтень» на загальну суму 136.0 тис. грн.. За рахунок коштів районної Програми соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни і праці, інвалідів, дітей – інвалідів та громадян похилого віку закуплено путівок на лікування та оздоровлення дітей – інвалідів на загальну суму 54.8 тис. грн. Крім того залучено 10,6 тис. грн. позабюджетних коштів.

Враховуючи те, що в 2015 році на оздоровлення дітей застрахованих осіб в Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів не передбачалося районною державною адміністрацією було підготовлено та направлено листи на підприємства району з проханням придбати путівки на оздоровлення дітей працівників в стаціонарних закладах які розташовані на території району та за його межами. Слід зазначити, що закупили путівки на оздоровлення дітей працівників підприємства лишеДП «Олександрівський лісгосп» в кількості 8 путівок до ДЗОВ «Жовтень» та Олександрівське ЛВУМГ в кількості 3 путівки до ДОЦ «Сонячний»   м. Кременчуг.

Як позитив необхідно відмітити, що 20 вихованців Олександрівського       районного центру дитячої та юнацької творчості відвідали республіку Польщу (поїздка організована в рамках проекту «Без кордонів – об’єднуємо традиції» благодійного фонду «Кіровоградщина: ХХІ століття») та 16 вихованців дитячо – юнацької спортивної школи провели навчально –тренувальний збір в с. Лазурне Херсонської області.

Відпочинок дітей у таборах з денним перебуванням на базі шкіл був організований відповідно до вимог чинного законодавства та тривав 14 днів протягом червня 2015 року. Оздоровлення дітей проведено в 20 пришкільних таборах з денним перебуванням та 7 профільних таборах.

Оздоровленням і відпочинком в пришкільних таборах охоплено 971 дитину, що становить 97,1% від плану та 38,4% від загальної чисельності дітей шкільного віку, з них 862 дитини пільгових категорій.. В розрізі дітей пільгової категорії оздоровлено: дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування – 51, дітей – інвалідів – 23, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 319, дітей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 35, дітей, талановитих та обдарованих – 20, дітей працівників АПК та соціальної сфери села – 350, дітей внутрішньо переміщених осіб 29 та 35 дітей, батьки яких приймають участь в проведенні антитерористичної операції.

Влітку 2015 року в районі працювали ДЗОВ «Жовтень» та Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій, в яких оздоровлювалися та відпочивали діти із нашого району.

Забезпечено оздоровленням і відпочинком в стаціонарних закладах оздоровлення – 383 дитини, що становить 15,1% від загальної чисельності дітей шкільного віку та 112% від плану, із них 228 дітей пільгових категорій.

За рахунок коштів державного бюджету в УДЦ «Молода гвардія» оздоровлено 3 дитини, із них: 2 дитини – сироти та 1 дитина з малозабезпеченої, багатодітної сім’ї.

За рахунок коштів обласного бюджету в таборах ДЗОВ «Рассвет» та ДЗОВ «Бригантина» оздоровлено 20 дітей пільгової категорії, а саме: 12 дітей з малозабезпечених сімей, 3 дітей з багатодітних сімей та 4 дитини внутрішньо переміщених осіб.

За рахунок коштів районного бюджету оздоровлено в ДЗОВ «Жовтень» 37 дітей, а саме: 2 дитини – сироти, 4 дитини позбавлених батьківського піклування,     4 дитини з малозабезпечених сімей, 3 дитини з багатодітних сімей та 24 дитини, батьки яких беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

За рахунок коштів районного бюджету отримали санаторно – курортне лікування 8 дітей – інвалідів, відповідно до поданих заяв.

 

Кількість переглядів: 52