Про правила застосування пестицидів

Про правила  застосування пестицидів довела сільським та селищним головам начальник відділу Олександрівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області Тетяна Верболоз на нараді, яку провели з керівниками територій голова райдержадміністрації Ольга Борота та голова районної ради Григорій Гончаренко.

Зокрема, Тетяна Верболоз наголосила на правилах застосування пестицидів згідно Державних санітарних правил 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Оскільки неконтрольоване застосування пестицидів створює вагому еколого-гігієнічну проблему внаслідок підвищення ризику захворювання всього населення через забруднення грунту, води, городини.

Попередньо, але не менш ніж за 2-3 доби перед початком проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає сільську раду, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів, а також бджолярів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м. від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Усі роботи з пестицидами проводяться в ранкові і вечірні години в тиху безвітряну погоду.

Санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та жилими приміщеннями повинна бути при наземному обприскуванні не менше 300метрів, при авіаційному – 1000 метрів.

Щодо власників пасік, то відстань від поля, де проводиться обробка, до пасіки має становити 5 км., або ж потрібно вивезти пасіку або тимчасово ізолювати бджіл.

Для уникнення конфліктних ситуацій бджолярі зі свого боку повинні також дотримуватись певних вимог – реєструвати свої пасіки у сільській раді, паспортизувати пасіку з проведенням лабораторних досліджень та повідомляти про їх переміщення.

Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню “Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні” – це ручним ранцевим способом, ні в якому разі не тракторним.

Поблизу та в межах населеного пункту проводити боротьбу з шкідливими організмами  агротехнічним, механічним та біологічним методами.

Тетяна Верболоз наголосила сільським та селищним головам  на необхідності зібрати сільськогосподарських виробників та осіб, які самі обробляють свої ділянки в межах населеного пункту та ознайомити їх з даними правилами під підпис, розповсюдити пам’ятки.

Кількість переглядів: 9