Про право внутрішньо переміщених осіб на отримання безоплатної правової допомоги

Про право внутрішньо переміщених осіб на отримання безоплатної правової допомоги в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», роз’яснюють фахівці відділу «Олександрівське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у форматі правових інфографік.

    Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» внутрішньо переміщені особи являються суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу (захист, призначення адвоката/юриста для представлення інтересів, складення процесуальних документів).
    Факт внутрішнього переміщення особи підтверджує довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка є безстроковою та видається безоплатно.

    Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу подаються такі документи:
✅паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
✅реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).
    А також для внутрішньо переміщених осіб довідка про взяття особи на облік як внутрішньо переміщеної особи.
    Для громадян України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб:
✔копія заяви про взяття особи на облік як вимушено переміщеної особи з відміткою про її прийняття відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчим органом міської чи районної у місті ради;
✔письмова відмова у видачі довідки про взяття особи на облік як внутрішньо переміщеної особи відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчого орагну міської чи районної у місті ради.

Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтеся до відділу «Олександрівське бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутися за адресою: смт. Олександрівка, вул. Незалежності України, 63. тел.: (05242) 3-25-98.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

Кількість переглядів: 14