Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за 2017 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-грудень 2017 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 854 звернень.

Із них: вирішено позитивно – 342 звернень, розяснено – 494 звернень, на розгляді – 18 звернення.

Протягом січня-грудня 2017 року надійшло звернень з території Олександрівської селищної ради – 267, Єлизаветградківської селищної ради –  63 звернення, Лісівської селищної ради – 54, Михайлівської сільської ради – 52, Красносілківської – 48,  Бірківської – 23, Підлісненської – 18, Веселівської – 13 та інші.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 376 звернень, питання комунального господарства – 92 звернення, питання аграрної політики і земельних відносин – 84 звернення, транспорту і зв’язку – 58 звернень, діяльність органів місцевого самоврядування – 26 звернень, сім»я, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт – 19 звернень, освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність – 16 звернень, охорона здоров’я – 13 звернень, екологія та природні ресурси – 12 звернень, фінансова, податкова, митна політика – 6 звернень, житлова політика – 6 звернень, питання праці і заробітної плати – 4 звернення та інші.

З обласної державної адміністрації за січень – грудень 2017 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 25 контрольних звернень, що на 8 звернень більше, ніж у минулому році.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло  541 звернення, з них: через Урядову гарячу лінію – 323 звернення, через гарячу лінію голови ОДА – 218 звернень, що на 277 звернень менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 13 звернень.

Терміни розгляду звернень громадян за 2017 рік не порушувались.

Відповідно до затверджених щомісячних графіків особистого виїзного прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації у січні-грудні 2017 року по сільських та селищних радах проведено 25 виїзних прийомів, на яких побувало 32 особи.

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За січень-грудень 2017 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 28 особам на суму 18173 грн.;

         допомога з місцевого бюджету – 136 особам на суму 140500 грн.;

         допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 17 особам на суму 23400 грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за номером  3-20-46.

Кількість переглядів: 13