Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за 2018 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-грудень 2018 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 886 звернень, що на 32 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із них: вирішено позитивно – 489, розяснено – 363 звернення, знаходяться на розгляді – 28 звернень, 6 звернень надіслано за належність відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян».

З обласної державної адміністрації за січень – грудень 2018 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 17 контрольних звернень, що на 8 звернень менше, ніж у минулому році.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло                      481 звернення, з них: через Урядову гарячу лінію – 300 звернень, через гарячу лінію голови ОДА – 181 звернення, що на 60 звернень менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 40 звернень.

Протягом 2018 року надійшло 21 колективних звернень, що на 3 звернення менше ніж у аналогічному періоді минулого року.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 335 звернень, питання комунального господарства – 216 звернення, питання аграрної політики і земельних відносин – 64 звернення, охорона здоров’я – 57 звернень, транспорту і зв’язку – 51 звернення, освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність – 26 звернень, сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 20 звернень, житлова політика – 20 звернень, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 19 звернень, екологія та природні ресурси – 11 звернень, питання праці і заробітної плати – 11 звернень, діяльність органів місцевого самоврядування – 5 звернень та інші.

Протягом січня-грудня 2018 року надійшло звернень з території Олександрівської селищної ради – 321, Єлизаветградківської селищної ради –  72 звернення, Лісівської селищної ради – 65, Михайлівської сільської ради – 60, Родниківської сільської ради – 47, Підлісненської – 29, Веселівської – 26 та інші.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

Терміни розгляду звернень громадян за 2018 рік не порушувались.

За  2018 рік  керівництвом райдержадміністрації проведено  93 особистих прийомів громадян, на яких побувало 185 осіб, з них: 23 виїзних прийомів по сільських та селищних радах, на яких звернулося 38 осіб.

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За 2018 рік управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

  • одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 14 особам на суму 9,96тис. грн.;
  • допомога з місцевого бюджету – 173 особам на суму 352,8 тис. грн.;
  • допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 25 особам на суму 68,5 тис. грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за                    номером 3-20-46.

Кількість переглядів: 24