Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за І квартал 2018 року

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-березень 2018 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 190 звернень.

Із них: вирішено позитивно – 70 звернень, розяснено – 98 звернень, на розгляді – 22 звернення.

Протягом січня-березня 2018 року надійшло звернень з території Олександрівської селищної ради – 61, Михайлівської сільської ради – 33, Єлизаветградківської селищної ради –  26 звернення, Красносілківської – 22,  Бірківської – 16 та інші.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 107 звернень, питання комунального господарства – 16 звернення, питання аграрної політики і земельних відносин – 14 звернення, охорона здоров’я – 12 звернень, транспорту і зв’язку – 7 звернень, житлова політика – 6 звернень, сім»я, діти, молодь, гендерна рівність, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян – 5 звернень, фізична культура і спорт – 3 звернень, освіта, екологія та природні ресурси – 3 звернень, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність – 1 звернень, , питання праці і заробітної плати – 2 звернення та інші.

З обласної державної адміністрації за січень – березень 2018 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 2 контрольних звернення, що на 9 звернень меньше, ніж у минулому році.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло                      101 звернення, з них: через Урядову гарячу лінію – 71 звернення, через гарячу лінію голови ОДА – 30 звернень, що на 26 звернень менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 1 звернення.

Терміни розгляду звернень громадян за І квартал 2018 року не порушувались.

Відповідно до затверджених щомісячних графіків особистого виїзного прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації у січні-березні 2018 року по сільських та селищних радах проведено 6 виїзних прийомів, на яких побувало 8 осіб.

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За січень-березень 2018 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 3 особам на суму 1759,5 грн.;

         допомога з місцевого бюджету – 52 особам на суму 86300 грн.;

         допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 9 особам на суму 27000 грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за номером                        3-20-46.

 

 

                    

Кількість переглядів: 2