Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації За І квартал 2019 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-березень 2019 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 295 звернень, що на 105 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із них: вирішено позитивно – 176, розяснено – 78 звернення, знаходяться на розгляді – 41 звернення.

З обласної державної адміністрації за січень – березень 2019 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 4 контрольних звернень, що на 2 звернення більше, ніж у минулому році.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло    155  звернень, з них: через Урядову гарячу лінію – 105 звернень, через гарячу лінію голови ОДА – 50 звернень, що на 54 звернення більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 15 звернень.

Протягом  І кварталу 2019 року надійшло 5 колективних звернень, що на 1 звернення більше ніж у аналогічному періоді минулого року.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 172 звернення, питання комунального господарства – 49 звернень, питання аграрної політики і земельних відносин – 15 звернень, охорона здоров’я – 10 звернень, транспорту і зв’язку – 6 звернень, сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 5 звернень, діяльність органів місцевого самоврядування – 4 звернення, житлова політика – 3 звернень, екологія та природні ресурси – 3 звернень, питання праці і заробітної плати – 3 звернення, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 2 звернення та інші.

Протягом січня-березня 2019 року надійшло звернень з території Олександрівської селищної ради – 112, Єлизаветградківської селищної ради –  36 звернення, Лісівської селищної ради – 31, Михайлівської сільської ради – 23, Підлісненської – 18, Веселівської – 16 та інші.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

Терміни розгляду звернень громадян за І квартал 2019 року не порушувались.

За І квартал 2019 року керівництвом райдержадміністрації проведено 24 особистих прийомів громадян, на яких побувало 52 осіб, з них: 6 виїзних прийомів по сільських та селищних радах, на яких звернулося 17 осіб.

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За І квартал 2019 року управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

  • одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 1 особам на суму 748,50. грн.;
  • допомога з місцевого бюджету – 74 особам на суму 164,5 тис. грн.;
  • допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 5 особам на суму 15,5 тис. грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за    номером 3-20-46.

Кількість переглядів: 0