Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації За І півріччя 2019 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-червень 2019 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 486 звернень, що на 87 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із них: вирішено позитивно – 312, розяснено – 135 звернень, знаходяться на розгляді – 37 звернень.

З обласної державної адміністрації за січень – червень 2019 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 5 контрольних звернень, що на 5 звернення менше, ніж у минулому році.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло  263  звернень, з них: через Урядову гарячу лінію – 167 звернень, через гарячу лінію голови ОДА – 96 звернень, що на 56 звернення більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 29 звернень.

Протягом  І півріччя 2019 року надійшло 7 колективних звернень, що на 3 звернення менше ніж у аналогічному періоді минулого року.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 265 звернення, питання комунального господарства – 65 звернень, питання аграрної політики і земельних відносин – 28 звернень, охорона здоров’я – 24 звернення, екологія та природні ресурси – 19 звернень, діяльність органів місцевого самоврядування – 8 звернень, транспорту і зв’язку – 7 звернень, сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 7 звернень, , питання праці і заробітної плати – 5 звернень,  житлова політика – 3 звернення, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 2 звернення та інші.

Протягом січня-червня 2019 року надійшло звернень з території Олександрівської селищної ради – 202, Єлизаветградківської селищної ради –  101 звернення, Лісівської селищної ради – 53, Михайлівської сільської ради – 44 та інші.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

Терміни розгляду звернень громадян за І півріччя 2019 року не порушувались.

За ІІ квартали 2019 року керівництвом райдержадміністрації проведено  46  особистих прийомів громадян, на яких побувало 83 осіб, з них: 10 виїзних прийомів по сільських та селищних радах, на яких звернулося 21 особа.

Виїзні прийоми проведено в смт. Єлизаветградка  (2 прийоми),  с.Веселе,  с. Розумівка, с. Михайлівка, смт  Олександрівка (2 прийоми),   с. Вищі Верещаки, с. Голикове .

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За І півріччя 2019 року управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

  • одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 1 особам на суму 748,50. грн.;
  • допомога з місцевого бюджету – 115 особам на суму 323,0 тис. грн.;
  • допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 16 особам на суму 40,0 тис. грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за    номером 3-20-46.

Кількість переглядів: 9