Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за І квартал 2020 року

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-березень 2020 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 168 звернень, що на 127 звернень менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із них: вирішено позитивно – 111, розяснено – 48 звернення, знаходяться на розгляді – 6 звернень, 3 звернень надіслано за належність відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян».

З обласної державної адміністрації за січень – березень 2020 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 15 контрольних звернень, що на 11 звернення більше, ніж у минулому році.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло 56 звернень, з них: через Урядову гарячу лінію – 42 звернень, через гарячу лінію голови ОДА – 14 звернення, що на 99 звернень менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 6 звернень.

Протягом І кварталу  2020 року надійшло 5 колективних звернень.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 93 звернення, питання аграрної політики і земельних відносин – 22 звернень, охорона здоров’я – 13 звернень, питання комунального господарства – 5 звернень, транспорту і зв’язку – 4 звернення, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність – 3 звернення, діяльність органів місцевого самоврядування – 3 звернення, сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 2 звернення, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 1 звернення, та інші.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

Терміни розгляду звернень громадян за І квартал 2020 року не порушувались.

На особистому прийомі громадян у керівництва райдержадміністрації протягом січня-березня 2020 року побувало 38 осіб.

Відповідно до затверджених щомісячних графіків особистого виїзного прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації по сільських та селищних радах в І кварталі 2020 року було організовано 8 виїзних прийомів, на яких побувало 14 осіб. Виїзні прийоми проведено в Олександрівській селищній раді,  Михайлівській сільській раді, Єлизаветградківській селищній раді, Бовтишській сільській раді, Розумівській сільській раді, Несватківській сільській раді, Бірківській сільській раді (2 прийоми).

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За І квартал 2020 року управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

  • одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 2 особам на суму 1656,84 грн.;
  • допомога з місцевого бюджету – 50 особам на суму 202 тис. грн.;
  • допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 6 особам на суму 19 тис. грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за    номером 3-20-46.

Кількість переглядів: 22