Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за ІІІ квартал 2017 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-вересень 2017 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 637 звернень.

Із них: вирішено позитивно – 296 звернень, розяснено – 317 звернень, на розгляді – 24 звернення.

Протягом січня-вересня 2017 року найбільше звернень надійшло з території Олександрівської селищної ради – 136, Єлизаветградківської селищної ради – 51, Красносілківської – 37, Михайлівської – 38, Лісівської – 34, Івангородської – 34, Староосотської – 25, Родниківської – 21, Вищеверещаківської – 18, Красносільської – 18, Бірківської сільських рад – 13, та інші.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 276 звернень, питання комунального господарства – 69 звернень, питання аграрної політики і земельних відносин – 59 звернень, транспорту і зв’язку –52 звернення, діяльність органів місцевого самоврядування – 19 звернень, питання сім’ї, діти, молодь, гендерна рівність, фізична культура і спорт  – 15 звернень, освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність – 12 звернень, екологія та природні ресурси – 11 звернень та інші.

З обласної державної адміністрації за січень-вересень 2017 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 21 контрольне звернення, що на 9 звернень більше, ніж у минулому році.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної адміністрації.

За січень-вересень 2017 року через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло 399 звернень, з них: через Урядову гарячу лінію – 228 звернень, через гарячу лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації – 171 звернення.

На «гарячу лінію» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 7 звернень.

Терміни розгляду звернень громадян за ІІІ квартал 2017 року не порушувались.

Відповідно до затверджених щомісячних графіків особистого виїзного прийому громадян, керівництвом райдержадміністрації у січні-вересні 2017 року по сільських та селищних радах проведено 18 виїзних прийомів, на яких побувало 28 осіб.

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За січень-вересень 2017 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

        одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів – 13 особам на суму 8333 грн.;

         допомога з місцевого бюджету – 65 особам на суму 53500 грн.

         допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради 16 особам на суму 18200 грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за номером     3-20-46.

Кількість переглядів: 2