Про роботу із зверненнями громадян та організацію особистого прийому громадян в Олександрівській районній державній адміністрації за ІІІ квартал 2019 рік

Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення, сприяти позитивному його вирішенню і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.

За січень-жовтень 2019 року до Олександрівської районної державної адміністрації надійшло 712 звернень, що на 10 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із них: вирішено позитивно – 462, розяснено – 228 звернень, знаходяться на розгляді – 14 звернень.

З обласної державної адміністрації за січень – жовтень 2019 року до Олександрівської райдержадміністрації надійшло 14 контрольних звернень, що на 1 звернення більше, ніж у минулому році.

Через Кіровоградський обласний контактний центр надійшло  395  звернень, з них: через Урядову гарячу лінію – 262 звернень, через гарячу лінію голови ОДА – 133 звернень, що на 27 звернення більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

На гарячу лінію керівництва Олександрівської райдержадміністрації надійшло 37 звернень.

Протягом  ІІІ кварталу 2019 року надійшло 13 колективних звернень, що на 7 звернення менше ніж у аналогічному періоді минулого року.

Основними питаннями звернень громадян є: питання соціального захисту населення – 379 звернення, питання комунального господарства – 97 звернень, питання аграрної політики і земельних відносин – 44 звернень, охорона здоров’я – 40 звернення, екологія та природні ресурси – 26 звернень, діяльність органів місцевого самоврядування – 14 звернень, сімейна та гендерна політика. Захист прав дітей – 10 звернень, транспорту і зв’язку – 9 звернень, питання праці і заробітної плати – 9 звернень,  житлова політика – 7 звернення, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян, запобігання дискримінації – 5 звернення та інші.

Всі звернення були розглянуті керівництвом районної державної адміністрації та з відповідними дорученнями надіслані для перевірки фактів та вирішення питань, порушених у них, у структурні підрозділи районної державної ад5міністрації.

Терміни розгляду звернень громадян за ІІІ квартал 2019 року не порушувались.

Заплановано на січень-жовтень 2019 року провести особисті виїзні прийоми – заплановано – 18, проведено – 14 в відповідних сільських радах:

04 січня 2019 року смт.Єлизаветградка, 24 січня 2019 року с.Веселе, 19 лютого 2019 року с. Голиково, 26 лютого 2019 року с. Розумівка, 21 березня 2019 року с. Михайлівка, 26 березня 2019 року смт.Єлизаветградка, 18 квітня 2019 року с.Вищі Верещаки, 23 квітня 2019 року смт Олександрівка, 25 червня 2019 року смт Олександрівка, 25 червня 2019 року с.Голикове, 24 липня 2019 року с.Соснівка, 29 серпня 2019 року с.Родніковка, 19 вересня 2019 року с.Стара Осота, 21 листопада 2019 року с.Єлизаветградка.

Звернення від членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, членів їх сімей розглядаються першочергово і перебувають під особистим контролем у голови райдержадміністрації.

При розгляді звернень найменш соціально захищених верств населення вишукуються всі можливості для вирішення їх проблем, зокрема, непрацездатних осіб, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці. Зазначені категорії громадян ставляться на чергу в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на санаторно-курортне лікування, одноразову грошову допомогу, видачі їм талонів для придбання твердого палива. Малозабезпеченим сім’ям надається грошова допомога, одноразова допомога у в’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини. Виплачується допомога на дітей, які перебувають під опікою.

За ІІІ квартал 2019 року управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відповідно до звернень громадян, надано матеріальну допомогу:

  • одноразова державна допомога з Фонду соціального захисту інвалідів

– 11 особам на суму 8,40. тис.грн.;

  • допомога з місцевого бюджету – 160 особам на суму 508,9 тис. грн.;
  • допомога від депутатів Кіровоградської обласної ради – 19 особам на суму 46,5 тис. грн.

Районна державна адміністрація приділяє значну увагу на задоволення законних прав та інтересів громадян, забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, що є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі.

Повторно повідомляємо, що при Олександрівській районній державній адміністрації працює телефонна «гаряча лінія» керівництва Олександрівської районної державної адміністрації. Просимо телефонувати за  номером 3-20-46.

Кількість переглядів: 2