Про роботу спостережної комісії при районній державній адміністрації за 2017 рік

Спостережна комісія при Олександрівській районній державній адміністрації діє на підставі Положення, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 29 серпня 2013 року № 376-р, розпорядження голови районної державної адміністрації від 31 серпня  2016 року № 247-р. Спостережна комісія здійснює свою роботу згідно плану роботи на 2017 рік.

Головою районної спостережної комісії є керівник апарату районної державної адміністрації. До складу комісії входять представники громадських організацій (Олександрівська районна організація Товариства сприяння обороні України, Олександрівська районна організація ветеранів України, Олександрівського районного осередку організації Української спілки ветеранів Афганістану, громадська організація “Путь Православних”), представники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, представник районного центру зайнятості, представник територіального центру надання соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району.

Протягом січня-грудня 2017 року районною спостережною комісією проведено 79 засідань, на яких розглянуто питання відносно 164 осіб. Відносно 17 осіб, які відбувають покарання в Олександрівському ВЦ (№104) ДПтС України в області, підтримано подання начальника установи:  13 – про застосування умовно-дострокового звільнення;  4 – про застосування амністії. Відносно 66 осіб, які відбувають покарання в Олександрівському ВЦ (№104), підтримано заяви засуджених в порядку ст.539 КВК України до Олександрівського районного суду про застосування до них умовно-дострокового звільнення.

Відносно 65 особи підтримано відмову адміністрації Олександрівського ВЦ (№104) в поданні клопотання перед Олександрівським районним судом про умовно-дострокове звільнення, з них:

 2 – як особам, що своєю поведінкою і ставленням до праці не довели свого виправлення, за порушення режиму утримання;

 63 – на підставі пункту 8 статті 154 Кримінально-виконавчого кодексу України, як особам, з дня винесення ухвал про їх направлення у місце обмеження волі – Олександрівський ВЦ (№104), пройшло менше одного року.

Відносно 5 осіб відмовлено в підтриманні заяви засудженого  в порядку ст.539 КВК України як особі, що своєю поведінкою і ставленням до праці не довела свого виправлення, за порушення режиму утримання;

 Відносно 11 осіб відмовлено в підтриманні заяв засуджених  в порядку ст.539 КВК України на підставі пункту 8 статті 154 Кримінально-виконавчого кодексу України.

На підставі звернення Олександрівської районної державної адміністрації рішенням Олександрівської селищної ради від 23.02.2017 року №305 надано 100% пільгу засудженим, що відбувають покарання в Олександрівському виправному центрі №104, щодо сплати державного мита за:

– видачу паспорта громадянина України у разі обміну замість втраченого чи пошкодженого;

– при отриманні дубліката свідоцтва про народження у відділі РАЦС;

– при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу.

Протягом січня-грудня 2017 року головою спостережної комісії проведено 4 особистих прийоми засуджених з особистих питань. У ході прийому порушувалося питання видачі паспортів засудженим, які звільняються. Під час відвідування виправної установи голова спостережної комісії ознайомився з умовами перебування засуджених. Зокрема, відвідував гуртожиток, їдальню та кімнати довгострокових побачень. Заступником голови спостережної комісії протягом зазначеного періоду проведено 8 особистих прийоми засуджених з особистих питань. Проведено обстеження умов соціально-побутового забезпечення осіб, відбуваючих покарання в ВЦ-104.

З метою організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів умовно-достроково звільнених від відбуття покарань, закріплення результатів виправлення і ресоціалізації та надання необхідної допомоги комісією забезпечується своєчасне повідомлення виконавчих комітетів сільських та селищних рад та керівників громадських формувань з охорони громадського правопорядку про осіб відповідної категорії, які повернулися до обраного місця проживання на території району. З метою працевлаштування осіб даної категорії спостережна комісія направляє повідомлення районному центру зайнятості про осіб умовно-достроково звільнених від відбуття покарань, які повернулися до обраного місця проживання на території району.

Спостережна комісія повідомляє районний центр зайнятості про прибуття осіб зазначеної категорії на територію району та пропонує письмово запрошувати їх до центру зайнятості, де запропонувати надання відповідних послуг з працевлаштування, контролює проведення даної роботи.

Результати кожного засідання спостережної комісії розміщуються на офіційному сайті райдержадміністрації.

Протягом січня-грудня 2017 року випадків оскарження прийнятих комісією рішень щодо погодження постанов та подань установи виконання покарань не було.

Спостережна комісія сприяє в організації спортивного дозвілля засуджених, що відбувають покарання в Олександрівському ВЦ-104. Засуджені приймають участь у проведенні спортивних заходів на Олександрівському районному стадіоні ім. М.Шишки: змагання з футболу, волейболу, великого тенісу, у проведенні спортивних заходів в холодну пору року в спортивному залі ФСТ «Колос»: змагання з волейболу, баскетболу, міні-футболу, настільного тенісу, шахів, шашок.

Засуджені за сприяння спостережної комісії відвідують культурно-масові заходи в районному центрі: День Соборності України, День народження Т.Г. Шевченка, День Незалежності України, День селища Олександрівка., День Українського козацтва, День визволення України від фашистських загарбників, День Гідності та Свободи. Засуджені відвідують тематичні книжкові виставки в Олександрівській районній бібліотеці, відвідують краєзнавчий музей, знайомляться з історією та культурним надбанням району.

Кількість переглядів: 10